Tadeusz Słoma wygrał Półmaraton w Białymstoku! – ZDJĘCIA

Biegacze do 8. PKO Nocnego Półmaratonu w Białymstoku wystartowali w sobotę (19 czerwca 2021 r.) o godzinie 22.00. Około 2000 zawodników zmierzyło się z dystansem nieco ponad 21 kilometrów, a z nimi ponad 70-letni Tadeusz Słoma z Hrubieszowa,  który ze znakomitym wynikiem zwyciężył w kategorii M 70, wyprzedzając drugiego na mecie aż o 18 minut. Po prostu Mistrz!!!

Zwyciężył Emil Dobrowolski z Lęborka czasem – godzina, 9 minut i 36 sekund. Tuż za nim finiszowali Damian Kabat z ze Stargardu (1. 09:44) i Przemysław Dąbrowski z Ostrołęki (1:09:45)…

Kategoria M70

1. Tadeusz Słoma Hrubieszów 1.47:30 godz. (421. open) – rekord powiatu w wieku lat 71

Międzyczasy:

5 km – 27:58

10 km – 57:28

20 km – 1.42:05 (459.km)

2. Aleksander Sabodacha Warszawa 2.05:31

3. Roman Leszczyński Ostrołęka 2.30,19

Pierwsza z kobiet na metę wpadła Ukrainka Valentyna Veretska z czasem – godzina, 18 minut i 41 sekund. Druga była Dominika Stelmach (1.19:24, a trzecia Joanna Trzcińska obie z Warszawy(1.26:23).

­

Tadeusz Słoma

Przygotowania do biegu przebiegały mi bez przeszkód. Również w trakcie biegu obyło się bez niespodzianek. Ruszyłem ostrożnie, ale w drugiej części dystansu wyraźnie przyśpieszyłem i uzyskałem, jak na mój wiek, uważam – dobry czas. Co robiłem po biegu? A udałem się na dworzec, bo hotele są drogie i tam czekałem na pierwszy odjazd do Lublina, i stamtąd do Hrubieszowa autobusem. Takie coś nie jest dla mnie pierwszyzną. Ciągle czekam na wznowienie startów w celu zdobycia Korony Maratonów Świata. Najbliższe moje starty to Półmaraton Warszawski, a następnie Warszawski Maraton. Czy mam sponsora? Tak mam – nazywa się „Tadeusz Słoma i żona”.