Talenty piłkarskie z Lubelszczyzny znów w grze: ruszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W dniach 30 i 31 maja na boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim wybiegną reprezentanci i reprezentantki ponad 100 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto. 

Reklamy

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Lubelszczyzny na etapie wojewódzkim po raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły niemal 1400 reprezentantów ze 116 drużyn, którzy już w najbliższych dniach będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. 

Z roku na rok wzrasta liczba zespołów chętnych do wzięcia udziału w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rosnącemu zainteresowaniu towarzyszy także utrzymujący się przez lata, bardzo wysoki poziom gry młodych zawodników. To, co liczy się najbardziej, to jednak wspaniała zabawa i chęć przeżycia wielkiej, piłkarskiej przygody. Dzieci podchodzą do wydarzenia z ogromnym entuzjazmem i chcą w tym turnieju uczestniczyć. Często bywa tak, że to nie nauczyciel proponuje drużynie wzięcie udziału w rozgrywkach, ale sami młodzi piłkarze wychodzą z inicjatywą zapisów – mówi Anatol Obuch, koordynator wojewódzki Turnieju.

Turniej, który stał się kuźnią talentów

O tym, kto będzie reprezentował województwo lubelskie drodze do ostatniego etapu rozgrywek, dowiemy się już 30 maja (w kategorii U-8 i U-12 dziewczynek) oraz 31 maja (w kategorii U-10 i U-12 chłopców). Zwycięzcy w kategorii wiekowej U-12 oraz U-10 staną też przed szansą, aby powalczyć o udział w Wielkim Finale Turnieju. Najlepsze zespoły w kategorii wiekowej U-8 otrzymają natomiast nagrody oraz indywidualne wyróżnienia, kończąc tym samym rozgrywki na etapie wojewódzkim.

Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem. Ci, którzy w najbliższych dniach ponownie okażą się najlepsi, pojadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć z reprezentantami pozostałych województw o Wielki Finał na PGE Narodowym podkreśla Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i dodaje: – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie. 

Wśród uczestników Turnieju z dużym prawdopodobieństwem znajdą się przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki – w przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek, a w sumie już ponad 100 uczestników tych rozgrywek zagrało w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji Polski.

Sportowa rywalizacja w duchu równych szans

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.

Dużą wartością Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest przeprowadzanie rozgrywek we wszystkich województwach. Dzięki temu w całej Polsce możemy zachęcać dzieci do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu, co Tymbark czyni już od 16 lat jako główny sponsor Turnieju. Dodatkowo, skala i dostępność Turnieju, pozwalają na odkrywanie nowych talentów i pójście najzdolniejszym piłkarsko dziewczętom i chłopcom śladami Milika, Modera, Piątka, czy Dudek. Finały wojewódzkie będą bez wątpienia prawdziwym, piłkarskim świętem pełnym pięknych, sportowych emocjimówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie ze swoich środków.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl.

­

(info i fot. Komunikacja+)


Zobacz też:

Finał zamojskiego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Finał zamojskiego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie