Tarnawski w Szanghaju

Po uroczystym wręczeniu nominacji olimpijskich, które odbyło się z udziałem Przedstawicieli Rządu RP, władz PKOl, Prezydenta Warszawy oraz przedstawicieli ambasady Chin w Centrum Edukacji Olimpijskiej w Warszawie 69 osobowa ekipa udała się samolotem do Szanghaju.

Reklamy

b>XII Światowe Letnie Igrzyska Special Olympics ,
2 – 11 października 2007 Szanghaj , Chiny

W polskiej ekipie Lubelszczyznę reprezentuje dwójka zawodników Przemysław Cecholnik w trójboju siłowym oraz Jarosław Winiarski w jeździe na łyżworolkach. W gronie trenerów naszej reprezentacji pojechali również Adam Gąska z Olbięcina i Leszek Tarnawski z Hrubieszowa . Igrzyska w Szanghaju są szczególnym wydarzeniem gdyż po raz pierwszy Światowe Letnie Igrzyska odbędą się w Azji i dopiero po raz drugi poza Stanami Zjednoczonymi. Olimpiady Specjalne spodziewają się ,że wraz z 7500 zawodnikami ze 160 krajów, w Igrzyskach będzie uczestniczyć 40000 wolontariuszy, 3500 oficjalnych delegatów i tysiące osób z rodzin zawodników, widzów i dziennikarzy z każdego kontynentu.

Z Polski również przewidywana jest grupa gości z przedstawicielami Rządu RP, PFRON oraz przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Warszawie w 2010 roku.

Szczegółowe informacje o Igrzyskach
www.2007specialolympics.com >>

zobacz zdjęcia >>