28 marca 2024

Tenis stołowy: Lębork zdobyty!

Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Superlidze. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 3:1 Poltarex Pogoń Lębork i do Zamościa wracają z kompletem punktów.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Już pierwszy pojedynek między Pawłem Koziełem a Bogusławem Koszykiem trwał pięć setów. Ostatecznie w piątym secie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy i to drużyna z Lęborka wyszła pierwsza na prowadzenie. W drugiej parze Konstantinos Angelakis wygrał z Markiem Prądzinskim 3:0 i doprowadził do remisu. W trzecim pojedynku Igor Zavadskyi pokonał 3:1 doświadczonego Adama Dosza. Zwłaszcza czwarty set tego pojedynku był bardzo zacięty. Igor pokonał w nim zawodnika gospodarzy 16:14.

O wyniku meczy zdecydował czwarty pojedynek, w którym zagrali ze sobą Konstantino Angelakis i Bogusław Koszyk. Pierwszego seta wygrał mistrz Grecji 11:7. W drugim secie z takim samym rezultatem triumfował Koszyk. W trzecim, po zaciętej grze górą był zawodnik z Zamościa wygrywając pojedynek 2:1 i pieczętując w całym meczu sukces swojej drużyny 3:1.

– Bardzo ważne punkty zdobyte po moim zdaniem bardzo dobrym widowisku sportowym. Długo analizowaliśmy ustawienie i skład personalny w tym meczu. Myślę że odrobiliśmy dobrze lekcje – podsumował spotkanie Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Po tym zwycięstwie drużyna zamojskich tenisistów zajmuje 8. miejsce w tabeli Superligi.

Już 21 października o godz. 16 drużyna Uczelnia Państwowa Zamość podejmować będzie u siebie Dojlidy Białystok. Ze względu na obostrzenia sanitarne mecz odbędzie się bez publiczności, ale będzie można go obejrzeć w Internecie, na kanale LOTTO Superligi w serwisie YouTube.