16 kwietnia 2024

Tenisistka stołowa Ewelina Krawczuk na MP i w lidze

W Białymstoku, w dniach 4/6.03.2011 r. rozegrano 79 Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Jedyną reprezentantką z woj. lubelskiego w kategorii kobiet była wychowanka UKS Ogólniak Hrubieszów, obecnie reprezentująca lidera II ligi AZS KUL-Arkę Ryki Ewelina Krawczuk.

i>Na zdjęciu – Ewelina Krawczuk

Mistrzostwa Polski

Gra pojedyncza kobiet

W I rundzie Ewelina Krawczuk przegrała z Martą Gołotą woj. świętokrzyskie 0:4 i odpadła z dalszych rozgrywek. Mistrzynią Polski została Li Qian reprezentująca KTS Tarnobrzeg, pokonując w finale Katarzynę Grzybowską z Polkowic. Znana Natalia Partyka zajęła 5/8 pozycję.

Gra deblowa

W grze deblowej Ewelina wystąpiła w parze z Moniką Karolewską z Łomży. W I rundzie pokonały Katarzynę Nowocin ze Spójni Warszawa i Agnieszkę Kaczmarek z Gdańska 3:1 (8,9,-9,9). W II rundzie przegrały z Klaudią Kusińską i Magdaleną Szczerkowską z Nadarzyna 0:3 (6,6,9), zajmując ostatecznie miejsce 9/16.

***

II liga

Po rozgrywkach zasadniczych, do grupy finałowej awansowały 4 najlepsze zespoły, które walczą o awans do I ligi. Kadra drużyny, w której występuje Ewelina Krawczuk jest bardzo szeroka i mocna. Dotychczas w finale o awans zawodniczka pochodząca z Hrubieszowa wystąpiła dziesięciokrotnie odnosząc dziewięć zwycięstw.