Tomasz Kiełbowicz strzela w pucharach

Hrubieszów Legia Warszawa pokonała 3-0 (1-0) zespół Olimpii Rustawi w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwszą bramkę dla legionistów w 18 minucie meczu zdobył Adrian Paluchowski.

Kolejne bramki dla Legii padały już w drugiej odsłonie. Zanim to jednak nastąpiło gruziński zespół miał swoją szansę na doprowadzenie do remisu w tym spotkaniu, ale tylko miał, gdyż rzut karny w 67 min. fatalnie przestrzelił Aquino.

Gruzini nie wykorzystali jedenastki, a to zemściło się trzy minuty później. Celny strzał za linii pola karnego oddał Tomasz Kiełbowicz i Legia prowadziła już 2-0. Wynik spotkania 82 min. ustalił Sebastian Szałachowski, który celną dobitka wykończył groźny strzał Ostrowskiego, po którym piłka wcześniej trafiła w poprzeczkę.

Legia wygrywając pierwsze spotkanie 3-0 jest coraz bliższa awansu do III rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż nastąpi już za tydzień.

Skład Legii:
Jan Mucha – Wojciech Szala, Inaki Astiz, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz – Miroslav Radovic (46-Maciej Rybus), Maciej Iwański, Piotr Giza, Sebastian Szałachowski (84-Ariel Borysiuk), Krzysztof Ostrowski – Adrian Paluchowski (74-Marcin Mięciel)

Bramki: Adrian Paluchowski (18), Tomasz Kiełbowicz (70), Sebastian Szałachowski (82).