Tomasz Królicki mistrzem turnieju tenisa ziemnego [ZDJĘCIA]

W weekend rozegraliśmy Turniej o Puchar „Orlika” Miasta Hrubieszowa w kategorii OPEN. W  tym roku uczestnictwem zaszczyciło nas 15 zawodników i jedna zawodniczka.

Reklamy

Przy tak dużej frekwencji turniej musieliśmy rozłożyć na 2 dni zmagań oraz 2 obiekty sportowe. Pogoda również nie spłatała figla – było słonecznie i bezwietrznie – z jednej strony idealnie, ale kondycyjnie warunki były wymagające.

Rozegraliśmy 41 spotkań systemem „radzieckim”, po których niepokonanym, wygrywając 5 spotkań ze stratą tylko jednego gema, został faworyt Tomasz Królicki – nauczyciel wf z miejskiej Jedynki. W ciekawym i stojącym na wysokim poziomie finale pokonał Grzegorza Buciora 6:2,6:2. Wynik zupełnie nie oddaje zaciętości i piękna ciekawych zagrań, którymi uraczyli nas finaliści. Obrońca tytułu z roku poprzedniego Kacper Misiaszek w drodze to strefy medalowej pokonał w bardzo zaciętym meczu Jana Dobrowolskiego 6:3, 7:6 (8:6), a w finale B po kreczu G. Buciora zajął ostatecznie 2 miejsce.

Reklamy

­

Na wyróżnienie zasługuje postawa Pauli Suchowskiej – jedynej kobiety w naszej turniejowej drabince, która dzielnie walczyła z facetami, wygrywając jedno spotkanie i ponosząc 2 porażki – w kolejnym turnieju będzie tylko lepiej.

Nie mogę zapomnieć o dwóch fantastycznych pasjonatach tenisa ziemnego, emerytach z Trzeszczan: p. Zygmuncie i p. Wiesławie, którzy trenują na przydomowym korcie trawiastym (chyba jedynym w okolicy) malowanym wapnowymi liniami i „wałowanym” samochodem osobowym (bo dżdżownice spulchniają ziemię)! To jest dopiero pomysł, realizacja i pasja w uprawianiu ulubionej dyscypliny sportowej. Liczymy, że jeszcze niejeden raz odwiedzą hrubieszowskie korty, serdecznie zapraszamy. Może już te na HOSiR?

Medalistom serdecznie gratulujemy wyników, a uczestnikom życzymy przyszłych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku.

Dziękujemy dyrekcji  Szkoły Podstawowej nr 1 p. Edycie Kucharskiej za udostępnienie przyszkolnego kortu oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 p. Marzannie Bednarczuk za możliwość gry na szkolnym obiekcie. Puchary i dyplomy ufundował Prezes UKS „Ogólniak” p. Zbigniew Krawczuk – serdecznie dziękujemy!

Poniżej prezentujemy kolejność:

MIEJSCA:

 1. Królicki Tomasz
 2. Misiaszek Kacper
 3. Bucior Grzegorz
 4. Dobrowolski Jan
 5. Bień Tomasz
 6. Padkowski Paweł
 7. Bilik Michał
 8. Koszyniuk Łukasz
 9. Lebiedowicz Tomasz
 10. Kwiatkowski Mateusz
 11. Suchowska Paula
 12. Micek Wiesław
 13. Szymański Zygmunt
 14. Pierwoła Kuba
 15. Żurawski Kamil
 16. Obszański Kacper

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział i zapraszamy za rok!!!

­

Animatorzy Orlika


ZDJĘCIA:

­

info i fot. Animatorzy Orlika


Zobacz też:

Kacper Misiaszek po raz pierwszy Mistrzem Turnieju Tenisa Ziemnego – ZDJĘCIA

Kacper Misiaszek po raz pierwszy Mistrzem Turnieju Tenisa Ziemnego – ZDJĘCIA


Zerknij na Instagram →