Tomasz Królicki zwycięzcą Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza

W przedostatnią sobotę wakacji, na hrubieszowskim Orliku, rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Reklamy

 

Do turnieju zgłosiło się 12 zawodników, którzy rozegrali mecze systemem „każdy z każdym” w czterech grupach, a następnie systemem pucharowym w trzech grupach.

Mecze grane były do dwóch wygranych setów i z super ti-breakiem (do 10 pkt.).

W morderczym upale najwięcej sił i umiejętności zachował Królicki Tomasz, który nie przegrywając żadnego meczu, sięgnął po tytuł mistrzowski. Słowa uznania należą się Kacprowi Misiaszkowi – najmłodszemu uczestnikowi turnieju, który dzielnie rywalizował ze starszymi kolegami oraz Andrzejowi Zańko najstarszemu zawodnikowi, który był bliski sprawienia niespodzianki i walki w grupie mistrzowskiej.

Turniej stał na wyjątkowo wysokim poziomie, wzięli w nim udział prawie wszyscy najlepsi tenisiści Hrubieszowa i okolic oraz po raz pierwszy reprezentant Tomaszowa Lubelskiego – Marek Gawroński.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a liczni kibice nie szczędzili braw i zachwytów nad wieloma zagraniami zawodników.

Hrubieszowski tenis widać trochę uśpiony, ale z wyraźnym potencjałem tylko czeka na takie właśnie inicjatywy, jak odbyty turniej. Może będzie też początkiem reaktywacji Ligi Tenisowej, której jedyna edycja miała miejsce kilka lat temu. Do tego jednak, oprócz zapału kilku zapaleńców, potrzeba wsparcia władz naszego miasta i powiatu – na co cichutko liczymy.

Organizatorzy – animatorzy Orlika dziękują zawodnikom za uczestnictwo, a władzom miasta w osobie Pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa p. Marty Majewskiej – za objęcie patronatem oraz ufundowanie pucharów i dyplomów.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do dyrektorów – SP nr 3 p. Marzanny Bednarczuk oraz SP nr 1 p. Edyty Kucharskiej za udostępnienie boisk.

 

Wyniki gier grupowych:

GRUPA A

GRUPA B

GRUPA C

GRUPA D

1.Bucior Grzegorz

2.kk Bartłomiej

3.Dobrowolski Jan

1.Bień Tomasz

2. Gawroński Marek

3. Misiaszek Kacper

1. Królicki Tomasz

2. Zańko Andrzej

3.Firlit Roman

1.Kuczewski Marcin

2.Basiak Tomasz

3.Padkkowski Paweł

MECZE

Bucior-Dobrowolski

(6:3,6:3)

Sadowski-Dobrowolski

(3:6,3:6)

Bucior -Sadowski

(6:3,6:3)

MECZE

Bień-Gawroński

(3:6, 6:7)

Gawroński-Misiaszek

(6:2,6:2)

Bień- Misiaszek

(6:2,6:2)

MECZE

Królicki- Zańko

(6:2,6:2)

Zańko-Firlit

(6:3,6:2)

Królicki—Firlit

(6:2,6:2)

MECZE

Kuczewski-Basiak

(6:4,6:2)

Basiak-Padkowski

(6:2,7:5)

Kuczewski-Padkowski

(3:6,6:2,10:2)

KOLEJNOŚĆ

1.Bucior Grzegorz

2.Dobrowolski Jan

3.Sadowski Bartłomiej

KOLEJNOŚĆ

1. Gawroński Marek

2. Bień Tomasz

3. Misiaszek Kacper

KOLEJNOŚĆ

1. Królicki Tomasz

2. Zańko Andrzej

3.Firlit Roman

KOLEJNOŚĆ

1.Kuczewski Marcin

2.Basiak Tomasz

3. Padkowsi Paweł

 

Zwycięzcy grup zagrali w trzech grupach systemem pucharowym.

 

Kolejność końcowa:

1. Królicki Tomasz

2. Kuczewski Marcin

3. Gawroński Marek

4. Bucior Grzegorz

5. Zańko Andrzej

6. Bień Tomasz

7. Dobrowolski Jan

8. Basiak Tomasz

9. Padkowski Paweł

10. Sadowski Bartek

11. Misiaszek Kacper

12. Firlit Roman

 

PP

(fot. lubiehrubie.pl)