Tradycyjnie Artur Kern wygrał City Trail!

W sobotę 20.10.2018 r. w pobliskim Lublina lesie odbył się pierwszy bieg przełajowy w ramach VI City Trail. Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł dominator tego cyklu biegów Artur Kern z Hrubieszowa.

Reklamy

 

Biegi City Trail odbywają się w Lublinie od 2013 roku. Pięciokilometrowa trasa prowadząca ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim jest bardzo urozmaicona – nie brakuje wąskich i piaszczystych ścieżek oraz korzeni.

Czas zwycięzcy – Artura Kerna to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Paweł Wysocki (17:05), a trzeci był Łukasz Nestorowicz (17:11). Najszybszą z kobiet była Julia Pleskaczyńska, która ustanowiła rekord trasy kobiet – 18:09, poprawiając poprzedni rekord aż o minutę. Druga do mety dotarła Patrycja Gruszkowska (19:54), a trzecia była Katarzyna Konkel (20:28). Niestety po za zwycięzcą, nikt nie startował z Hrubieszowa czy jego powiatu.

Reklamy

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 300 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 85 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejna okazja do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie w ramach lubelskiego City Trail już 11 listopada podczas Biegu Niepodległości. Bieg główny wystartuje wyjątkowo o godz. 11:11, a poprzedzony zostanie Rotą. Na mecie zawodnicy, którzy zgłoszą taką chęć i dopłacą 10 zł do wpisowego otrzymają okolicznościowe medale.


Pozostałe zawody edycji 2018/2019 odbędą się:

8 grudnia,

12 stycznia,

16 lutego

i 23 marca.

 

Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną, w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego >>

 


opracował – mak