Trener Antoni Czerniak wrócił ze Szwecji

Hrubieszów W Landskoronie w Szwecji odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek w Podnoszeniu Ciężarów. Polskie sztangistki przygotowane na obozach sportowych i pod kierunkiem na miejscu trenera Antoniego Czerniaka wywalczyły 3 miejsce w Europie. Jedna z zawodniczek zdobyła srebrny medal.

Reklamy

***

Wypowiedź trenera A. Czerniaka po zawodach na stronie PZPC

– Sandra Spyra nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. – Można tylko cieszyć się z uzyskanego wyniku – powiedział Antoni Czerniak. – Jest to na pewno zdolna dziewczyna i jak będzie ciężko pracowała, to jeszcze nie raz stanie na podium międzynarodowej imprezy. Trzeba ją non stop mobilizować do ostrego treningu. Współpraca układa nam się bardzo dobrze. W Landskoronie nie wyszedł jej podrzut. Sandra zaliczyła tylko jedno podejście. W tym roku będzie jeszcze przygotowywała się do mistrzostw Polski seniorek. W przyszłym roku planujemy uzyskanie minimum 120 kilogramów w dwuboju. Oczywiście Sandra Spyra nie jest talentem na miarę Agaty Wróbel, gdyż takie, jak wicemistrzyni olimpijska z Sydney trafiają się raz na wiele lat.

W klasyfikacji punktowej Polska zajęła trzecie miejsce za Rosją i Turcją. Reprezentantki tych dwóch krajów dominują w tej kategorii wiekowej. – Układ sił od jakiegoś czasu praktycznie nie zmienia się – dodaje trener Czerniak. W opinii polskiego szkoleniowca na pochwały zasłużyły inne polskie sztangistki jak Paulina Sroka, Monika Gierszewska czy Magdalena Pasko. W tej kategorii wiekowej jest liczna grupa zdolnej młodzieży. Z reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Landskoronie, w przyszłym sezonie w kategorii 20-latków nie będą mogły startować tylko Sandra Spyra i Marcela Urda. Przejdą one do grupy młodzieżowej. Natomiast takie zawodniczki, jak Sroka czy Gierszewska mogą jeszcze występować wśród siedemtastolatek.

– Do organizacji mistrzostw Europy nie mam zastrzeżeń – powiedział Antoni Czerniak, który w poniedziałek razem z całą polską ekipą wrócił ze Szwecji promem do kraju. – Gospodarze postarali się. Mieszkaliśmy w pięknym hotelu nad brzegiem morza i w dobrych humorach udaliśmy się do domów.

***

W nagrodę wycieczka do Kopenhagi

W niedzielę po śniadaniu w nagrodę za dobry występ w mistrzostwach Europy reprezentacja Polski udała się na wycieczkę do Kopengahi – powiedział prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Zygmunt Wasiela. – W planie było m.in. zwiedzanie Starego Miasta w stolicy Danii. Wielką frajdę sprawiła jazda mostem, który łączy Malmoe z Kopenhagą. Podróż nad cieśninami oddzielającymi oba kraje była wielką atrakcją dla naszej ekipy.

Wybrał i opracował – mak

Na zdjęciu – Antoni Czerniak (zdjęcie ze strony PZPC).

Hrubieszow LubieHrubie 2009