Trener Dąbrowski na Łotwie

Hrubieszów Valmiera – Koceni (Łotwa)

Reklamy

Trener Kadry Polski w Unihokeja Juniorek jednocześnie UKS „Grześ” Hrubieszów Mirosław Dąbrowski uczestniczył ze swoimi podopiecznymi w Międzynarodowym Turnieju „Latvian Open” na Łotwie zajmując wśród 10 drużyn 2 pozycję.

Turniej rozegrano w dniach 21 – 23 sierpnia 2009 r. w miejscowościach Valmiera – Koceni na Łotwie. Reprezentacja Polski U – 19 odniosła duży sukces zajmując 2 miejsce wśród 10 drużyn. Odbyły się również dwa oficjalne spotkania pomiędzy reprezentacją Polski a Łotwy, o czym poniżej.

Występy te to jeden z elementów przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się w kwietniu 2010 r. w Pradze. Następny turniej międzynarodowy odbędzie się w dn. 11 – 13 września 2009 r. w Libercu (Czechy).

Warto podkreślić, że Mirosław Dąbrowski opiekę jako trener nad kadrą Polski U – 19 sprawował już po raz 16 – ty, m.in. uczestniczył w turniejach w Polsce, Niemczech, Czechach, Łotwie i Słowacji. Do największych sukcesów zalicza 5 miejsce podczas Mistrzostw Świata w 2006 r. w Niemczech i jeszcze wyższe miejsce ponieważ 4 – te też na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Polsce w ubiegłym roku.

***

Ze strony Polskiego Związku Unihokeja

Reprezentacja U-19 kobiet przebywająca w Valmierze i Koceni rozegrała 2 spotkania z zespołem narodowym U-19 Łotwy. W pierwszym meczu zwyciężył zespół gospodarzy, w rewanżu nasza drużyna. Wyniki meczów:

Łotwa U-19 – Polska U-19 4 : 3 /0:1, 0:2, 4:0/
Łotwa U-19 – Polska U-19 2 : 4 /1:1, 0:1, 1:2/

Zespół Polski wystąpił w składzie:
bramkarki: – Magdalena Kuhnke, Irmina Wakulewska, Barbara Bagińska i Izabela Mrugała;
zawodniczki w polu: – Kinga Bugajska, Magdalena Skamla, Ewa Grzelec, Magdalena Łukasik, Dominika Burcewicz, Weronika Domijańska, Katarzyna Chełstowska, Martyna Rzepa, Natalia Orkisz, Paulina Witak, Natalia Witak, Agata Sawicka, Małgorzata Jabłonowska, Joanna Chlebda, Magda Chowaniec, Annna Raczkowska, Monika Krajewska i Anna Kubowicz.

Zespół prowadzą Piotr Augustyniak, Cezary Celian i Mirosław Dąbrowski. Opiekę medyczną sprawuje Krzysztof Niemotko.

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Mirosław Dąbrowski w narodowych barwach.
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009