Trójka powalczyła

W rejonowym szczeblu igrzysk szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców, zawodnicy SP nr 3 w Hrubieszowie spisali się na medal i wywalczyli awans do rundy wojewódzkiej.

Reklamy

br />W zawodach wzięły udział drużyny:

SP nr 3 Hrubieszów
SP nr 2 Tomaszów
SP nr 3 Tomaszów
SP nr 1 Krasnystaw
SP nr 4 Zamość
SP Zwierzyniec

Nasz zespół grał w grupie z SP ze Zwierzyńca i SP nr 3 z Tomaszowa i pokonał te zespoły w stosunku 8 : 7 i 10 : 5. Pierwszy mecz, mimo tego, że przeciwnik wydawał się najsłabszy w grupie, był dość wyrównany i przede wszystkim nerwowy. Widać było, że chłopcy mają jeszcze tremę. W drugim najwyraźniej się już rozegrali i poszło stosunkowo gładko.

W finale Hrubieszowianie spotkali się z SP nr 2 z Tomaszowa. Na początku uzyskali cztero bramkową przewagę i wydawało się, że będzie to również spacerek. Niestety w drugiej połowie nastąpiła chwila całkowitego przestoju i z kolei nasza drużyna straciła cztery bramki pod rząd. Na szczęście pozostały dwie przewagi, do których w końcówce zawodnicy SP nr 3 dołożyli jeszcze jedną i wygrali 7 : 4.

SP nr 3 zakwalifikowała się do wojewódzkich rozgrywek, a co najważniejsze, dzięki swojej wygranej, zapewniła w przyszłorocznych rozgrywkach rejonowych dwa miejsca dla drużyn z Hrubieszowa.

Gratulujemy!

Ostateczna kolejność drużyn w zawodach:

1. SP nr 3 Hrubieszów
2. SP nr 2 Tomaszów
3. SP nr 3 Tomaszów
4. SP nr 1 Krasnystaw
5. SP Zwierzyniec
6. SP nr 4 Zamość

zobacz zdjęcia >>

zobacz film >>

zobacz film >>