Tropem Wilczym – pobiegli, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych

Hrubieszów po raz kolejny dołączył do ogólnopolskiej akcji i uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych na sportowo. Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w niedzielę 1 marca na trasie Rynek – HOSiR.

Reklamy

 

Dystans biegu wynosił 1963 m, nawiązując do daty śmierci ostatniego z Wyklętych. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale.

Po zaciętej walce, wśród panów najlepszy okazał się zawodnik sekcji LA Unii Hrubieszów Filip Cierech, który na końcowych metrach wyprzedził doświadczonego Grzegorza Jaworskiego. Jako 3 linię męty przeciął Kamil Żydek z 2 pułku rozpoznawczego w Hrubieszowie.

Wśród pań podium podzieliły między siebie zawodniczki Unii. Zwyciężyła Sandra Bęsiuk przed Karoliną Gajewską i Kariną Krotkiewicz.

W kategorii Nordic Walking wygrali Dorota Matwiejczuk i Józef Czerniak.

Zwycięzców dekorował zastępca burmistrza Hrubieszowa Paweł Wojciechowski, w asyście Dyrektora HOSiRu Marka Watrasa.

Wyniki biegu opublikujemy po otrzymaniu ich od organizatora, którym był Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizator dziękuje funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Policji i Straży Miejskiej w Hrubieszowie za zabezpieczenie trasy.fot, wideo: lubiehrubie.pl