Trwają Mistrzostwa Hrubieszowa szkół podstawowych w szachach

I wakacyjne Mistrzostwa Hrubieszowa szkół podstawowych w szachach wyłoniły mistrzów, ale tylko w kategorii chłopców. Dziewczęta odpoczywają aktywnie, a może nie interesują się stroną sportową LubieHrubie?

Reklamy

Strona jest dobra – Tomaszów takiej nie ma, ale o Tomaszowie i jego szachistkach później.

Pierwsze miejsce w szachowych Mistrzostwach Hrubieszowa w kategorii juniorów – klas 7 – 8 zajął Karol Kowalski z SP nr 1, drugi Jakub Burdzań z SP nr 3, trzeci Tomasz Flis z SP nr 1.

W kategorii juniorów młodszych klas 4 – 6 pierwsze miejsce zajął Filip Pasieka z SP 2.

***

W dniach 18 – 25 lipca w Uniejowie odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szachach klasycznych – 90 minut na partię z dodawanym czasem za ruch, z udziałem 3 reprezentantek do lat 14 z Tomaszowa.

Dziewczęta grają dobrze. Najwyżej, na 6 pozycji, po 4 partiach jest Karolina Niedorys rozstawiona z nr 20, piątą partię gra z rozstawioną z numerem 8 Mają Ziobrowską, której Zuzia Walentyn rozstawiona nr 34 w pierwszej partii zaaplikowała mata. Emilka Sprzęczka rozstawiona z nr 17 zajmuje 8 lokatę i piątą partię gra z szachistką rozstawioną z nr 15.

Zapraszam na transmisje online na stronie ChessArbiter, a także na II mistrzostwa w dniu dzisiejszym (czwartek 22 lipca) o godz. 15.00 w HDK.

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka


Zobacz też:

Mistrzostwa Hrubieszowa w szachach

Mistrzostwa Hrubieszowa w szachach


LubieHrubie na Instagramie