Trzeci Bieg Sztafetowy „Szlakiem Niepodległej” w gminie Hrubieszów (ZDJĘCIA)

15 listopada 2021 r., po raz trzeci odbył się w gminie Hrubieszów bieg sztafetowy „Szlakiem Niepodległej”, w którym udział wzięło ponad 4️0 osób, na dystansie około 2️5 km.

Reklamy

Bieg rozpoczął się w Kułakowicach Trzecich, przy dawnej szkole podstawowej, gdzie wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając przekazał uczestnikom biegu ogień niepodległości, aby następnie wraz z nimi przebiec niemal całą trasę biegu przez: Stefankowice-Kolonię, Stefankowice, Ubrodowice, Annopol, Białoskóry, Szpikołosy, Wołajowice, Czortowice do Moniatycz, gdzie bieg zakończył się przy kościele parafialnym.

W każdym z miejsc pamięci uczestnicy biegu zapalili znicze.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom biegu za zaangażowanie. Dziękują również niezawodnym druhom z OSP Wołajowice, Ubrodowice oraz w szczególności OSP Stefankowice, którzy zapewniali bezpieczeństwo na całej trasie biegu, Stowarzyszeniu „Sosenka” w Stefankowicach za inicjatywę oraz współorganizację biegu, Szkole Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach oraz Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach za zaangażowanie i udział uczniów na całej trasie biegu, a także pani sołtys Sołectwa Annopol – Białoskóry za osobisty udział w biegu.

Wspomnieć również należy o jednym z uczestników – pracowniku Urzędu Gminy Hrubieszów Michale Wiejaku, który jako jedyny przebiegł całą trasę biegu.

­

(info i fot. UG Hrubieszów)


Zobacz też:

Biegi i marsze niepodległościowe w Hrubieszowie w 2021 r. – wyniki (ZDJĘCIA)

Biegi i marsze niepodległościowe w Hrubieszowie w 2021 r. – wyniki (ZDJĘCIA)