Trzecia edycja zawodów strzeleckich za nami

W dniu 8 czerwca 2016 r. na strzelnicy Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie, przeprowadzone zostały zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w konkurencji kobiet i mężczyzn o nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej 4055 w Hrubieszowie i Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

Reklamy


W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt i 39 chłopców, uczniów hrubieszowskich szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

Zawody strzeleckie odbyły się z broni pneumatycznej sprężynowej (wiatrówek – karabinków) 4,5 mm z odległości 20 m. Każdy z uczestników zawodów oddawał 7 strzałów do tarczy, a suma punktów zdobytych przez uczestniczkę lub uczestnika w 5 najcelniejszych strzałach decydowała o zajętym miejscu.

 

Pierwsze pięć miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli.

 

Dziewczęta:

1. Natalia Nieradko – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie – 44 pkt.

2. Aleksandra Urbaniak – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie – 43 pkt. (dogrywka – 46 pkt.)

3. Aleksandra Kuśmierek – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie – 43 pkt. (dogrywka – 36 pkt.)

4. Karolina Bedlińska – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie – 41 pkt.

5. Joanna Małyska – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie – 39 pkt.

 

Chłopcy:

1. Sylwester Prus – Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie – 48 pkt.

2. Daniel Oźóg – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie – 45 pkt. (dogrywka – 35 pkt.)

3. Karol Grabowski – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie – 45 pkt. (dogrywka – 29 pkt.)

4. Daniel Greniuk – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie – 44 pkt.

5. Łukasz Łopocki – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie – 43 pkt.

 

Zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji dziewcząt i klasyfikacji chłopców zostaną wyróżnieni pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Osoby, które zajęły miejsca drugie i trzecie w obu klasyfikacjach otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Za miejsca czwarte i piąte przyznane zostaną tylko dyplomy.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy najlepszym uczestniczkom i uczestnikom zawodów zostaną wręczone podczas uroczystości Święta 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, które odbędą się w dniu 23 czerwca br.

Organizatorami zawodów byli Dowódca 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1 i Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Hrubieszowa w ramach dotacji udzielonej Stowarzyszeniu „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” przez Gminę Miejską Hrubieszów na realizację zadania publicznego polegającego na przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym pn. „Organizacja zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej dla kobiet i mężczyzn – sposób na zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców Hrubieszowa”.

 

Zdjęcia:

http://www.stowarzyszenie-bph.hru.pl/component/content/article/1-latest-news/256-trzecia-edycja-zawodow-strzeleckich-za-nami

 

 

info i fot. Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski