20 kwietnia 2024

Trzecia Kolejka HLK

HrubieszówHrubieszów

Kolejna runda za nami. Tak jak ostatnio, nie brakowało emocji. Po raz kolejny. W napięciu trzymał mecz „Chrząszczy”, którym tym razem przyszło mierzyć się z zawodnikami ekipy „Żywiec Team”.

Wykorzystali oni (Żywiec) swe wieloletnie doświadczenie i zdołali utrzymać zwycięstwo, pomimo tego, iż grali w osłabieniu (kontuzja jednego z graczy, przekroczenie limitu fauli przez drugiego, co w konsekwencji doprowadziło do tego, iż w ostatniej kwarcie grano pięciu na czterech).

Pauzujący ostatnio Nauczyciele poradzili sobie bez większych problemów z gimnazjalistami ze „Staśka”, którzy dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka, lecz walkę zdołali nawiązać jedynie w pierwszej kwarcie.

Na szczególna uwagę zasługują „Dzikie Stonki”, które dołożyły wszelkich starań, by – jak to powiedział kapitan zespołu- „zniszczyć psychicznie przeciwnika”. Ekipa „Stonek” na hali zjawiła się w obecności managera oraz pomocy medycznej, ich wejściu na parkiet towarzyszył błysk fleszy i pisk dziewcząt. Na kilka minut zgasły także światła (efekt zamierzony), co spotęgować miało pożądane wrażenie.

W trakcie rozgrzewania się lamp zorganizowany został konkurs – oddaliśmy koszulkę i czapkę. Co do samego meczu – „Dzikie Stonki” podejmowały ZS nr 1 – wynik 16:47 mówi sam za siebie. Pomimo ciekawego pomysłu na wejście i gorącego dopingu, nie udało się pokonać rywali.

W ostatnim spotkaniu kolejki drużyna „SPRT” pokonała „Three Crew” 39:16. Zawodnicy Gimnazjum nr 3 od początku meczu grali intensywnie w defensywie, broniąc pressingiem na całym boisku. Początkowo styl gry sprawiał chłopakom z SPRT pewne problemy, jednak w trzeciej kwarcie nastąpiło przełamanie i za sprawą dobrej gry zespołowej sięgnęli oni po zwycięstwo.

Przypominamy, iż nagrody rozdawane przez nas w konkursach ufundował dziennik „Przegląd Sportowy”. Ponadto, dla najlepszego gracza ligi czeka komplet firmy AND1 (zdjęcia wkrótce na stronie www.hlk.com.pl), ufundowany przez Pana Andrzeja Romańskiego, reprezentującego Pracownię Reklamy KAMELEON (www.kameleon.strefa.pl).

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do kibicowania i brania udziału w naszych zabawach i konkursach. Wciąż czekamy na osoby, które zaprezentują się w „Chcę to zrobić”.