Trzy medale hrubieszowskich modelarzy na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie wywalczyli trzy medale na odbywających się w dniach 3-4 września 2022 r. 87 Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q w Kietrzu.

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie w dniach 3-4 września 2022 r. uczestniczyli w 87 Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q w Kietrzu.

W zawodach startowało ponad sześćdziesięciu zawodników z klubów z całej Polski. UKS „Jedynka”  reprezentowało 4 sportowców: Karol Kowalski, Paweł Gumieniak, Piotr Wielosz-Hałasa oraz instruktor Leszek Kryszczuk.

­

Nasi modelarze wystartowali w klasach: klasa modeli F1A (szybowce) Piotr Wielosz-Hałasa, Paweł Gumieniak oraz instruktor Leszek Kryszczuk. W klasie modeli F1B (modele z napędem gumowym) Leszek Kryszczuk oraz w klasie modeli F1Q (model z napędem elektrycznym) Karol Kowalski i Paweł Gumieniak.

Podczas 87 Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających członkowie UKS „Jedynka” zdobyli dwa medale indywidualnie: Leszek Kryszczuk w klasie modeli F1B zajął III miejsce i otrzymał tytuł „II Wicemistrza Polski” zaś w punktacji generalnej UKS „Jedynka” uplasowała się na miejscu III. Wygrała drużyna z Gliwic, miejsce II zdobyła reprezentacja z Białegostoku.

– Zawody rangi Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kietrzu, można zaliczyć do udanych. Ciężka praca, poprzedzona długim treningiem, który odbył się na tydzień wcześniej na polach Kombinatu Kietrz, skutkowały precyzyjnym przygotowaniem przez zawodników modeli oraz wysokimi lokatami – relacjonuje instruktor Leszek Kryszczuk. – Dziękuję wszystkim, dzięki którym możliwy był wyjazd grupy modelarzy na Mistrzostwa Polski i zakupienie niezbędnego sprzętu.

­

ZDJECIA:

­

info i fot. UKS Jedynka

Charytatywny turniej piłki nożnej w Hrubieszowie. Udało się zebrać 2873,50 zł [ZDJĘCIA]