29 marca 2024

Trzy medale Karoliny Gajewskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce! [ZDJĘCIA]

W dniach 30 – 31 lipca 2022 r. w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23, z których z trzema medalami każdego koloru wróciła Karolina Gajewska, podczas studiów na AGH zawodniczka AZS AWF Kraków, a wychowanka Unii Hrubieszów i trenera Tomasza Magdziaka. Już w piątek kolejny raz wystąpi w biało-czerwonych barwach, w meczu U23 Polska – Czechy – Węgry – Słowacj – Słowenia.

Była zawodniczka Unii Hrubieszów Karolina Gajewska razem z koleżankami zdobyła złoty medal w sztafecie 4 x 100 m – 45,82 sek. i brąz w szt. 4 x 400 m oraz indywidualnie srebrny w biegu na dystansie 400 m przez płotki – 60,14 s.

Na podstawie tych zawodów, Karolina została powołana przez PZLA na mecz U23 Polska – Czechy – Węgry – Słowacja – Słowenia, który odbędzie się 5.08.2022r. w Gyor na Węgrzech. W meczu wystąpi również złoty medalista w rzucie dyskiem Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość, którego szkoleniowcem jest rodem z Hrubieszowa trener Krzysztof Stipura, który będąc uczniem SP nr 2 w Hrubieszowie w 1974 r. został mistrzem województwa lubelskiego w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, przygotowany przez autora tego tekstu.

W punktacji województw na 2 miejscu uplasowało się lubelskie (407 pkt.) za mazowieckim (620,5) a przed wielkopolskim (400). W punktacji klubowej punkty zdobyło 74 klubów – 1. AZS AWF Warszaw (417), 2. AZS AWF Katowice (324), 3. AZS UMCS Lublin (246).

Pełne wyniki: Poznań »