24 września 2023

Trzy medale Karoliny Gajewskiej podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce! [ZDJĘCIA]

W dniach 30 – 31 lipca 2022 r. w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23, z których z trzema medalami każdego koloru wróciła Karolina Gajewska, podczas studiów na AGH zawodniczka AZS AWF Kraków, a wychowanka Unii Hrubieszów i trenera Tomasza Magdziaka. Już w piątek kolejny raz wystąpi w biało-czerwonych barwach, w meczu U23 Polska – Czechy – Węgry – Słowacj – Słowenia.

Reklamy

Była zawodniczka Unii Hrubieszów Karolina Gajewska razem z koleżankami zdobyła złoty medal w sztafecie 4 x 100 m – 45,82 sek. i brąz w szt. 4 x 400 m oraz indywidualnie srebrny w biegu na dystansie 400 m przez płotki – 60,14 s.

Na podstawie tych zawodów, Karolina została powołana przez PZLA na mecz U23 Polska – Czechy – Węgry – Słowacja – Słowenia, który odbędzie się 5.08.2022r. w Gyor na Węgrzech. W meczu wystąpi również złoty medalista w rzucie dyskiem Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość, którego szkoleniowcem jest rodem z Hrubieszowa trener Krzysztof Stipura, który będąc uczniem SP nr 2 w Hrubieszowie w 1974 r. został mistrzem województwa lubelskiego w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, przygotowany przez autora tego tekstu. 

Reklamy

W punktacji województw na 2 miejscu uplasowało się lubelskie (407 pkt.) za mazowieckim (620,5) a przed wielkopolskim (400). W punktacji klubowej punkty zdobyło 74 klubów – 1. AZS AWF Warszaw (417), 2. AZS AWF Katowice (324), 3. AZS UMCS Lublin (246). 

Pełne wyniki: Poznań »

Reklamy

­

Komentarz Karoliny Gajewskiej

– Z Mistrzostw Polski przywiozłam worek medali i uważam je za udane. Oczywiście tak jak można się spodziewać – wynik z 400m ppł niekoniecznie mnie satysfakcjonuje, ale cieszę się, że udało mi się wywalczyć medal. Ten sezon był bardzo ciężki pod względem kontuzji, ponieważ od 5 miesięcy borykam się z różnymi urazami, które wyłączały mnie czasami z treningu przez 2 tygodnie. Tak zostałam powołana na międzynarodowy mecz U23 w Gyor i mam nadzieje, że tam jeszcze pokażę moją formę.

­

­

Opracował – mak

Foto – nadesłała K. Gajewska


Zobacz też:

Karolina Gajewska Mistrzynią Polski! (ZDJĘCIA)

Karolina Gajewska Mistrzynią Polski! (ZDJĘCIA)