Trzy punkty zamojskich tenisistów i tenisistek

To był pracowity weekend dla drużyn tenisa stołowego Uczelnia Państwowa Zamość. W rozegranych spotkaniach zarówno panowie, jak i panie zdobyli 3 punkty.

Reklamy

Występująca w LOTTO Superlidze męska drużyna z Zamościa rozegrała od środy do niedzieli trzy mecze. Najpierw (21 października) podopieczni trenera Piotra Kostrubca zagrali u siebie z doświadczoną i bardzo mocną drużyną Dojlidy Białystok. Zamojski zespół wystąpił w tym spotkaniu w okrojonym składzie bez Konstantinosa Angelakisa i Andrew Baggaley’a. Pomimo ambitnej postawy zamościanie musieli uznać wyższość rywali z Białegostoku, prowadzonych przez grającego trenera Wang ZengYi, czyli popularnego “Wandżiego”, wielokrotnego reprezentanta Polski. Drużyna z Zamościa dała z siebie wszystko, jednak przegrała 0:3.

Z tego meczu podopieczni trenera Piotra Kostrubca wyciągnęli wnioski i odrobili lekcje. W piątek (23 października) drużyna Uczelnia Państwowa Zamość wygrała na wyjeździe z ZKS Palmiarnią Zielona Góra 3:1 odnosząc kolejne wyjazdowe zwycięstwo i zdobywając ważne trzy punkty. W pierwszym pojedynku tego meczu Andrew Baggaley pokonał Mateusza Zalewskiego. Zawodnik gospodarzy tylko w pierwszym secie nawiązywał równorzędną walkę z mistrzem świata w ping pongu. Kolejne dwa sety to dominacja zawodnika z Zamościa, który swoim zwycięstwem dał zespołowi prowadzenie. W drugiej parze Marcin Litwiniuk pokonał, po wyrównanym pojedynku, wyżej notowanego od niego Kamila Nalepę 3:0. W trzecim pojedynku Igor Zavadskyi zmierzył się z Łukaszem Wachowiakiem. Jak się okazało Igor trafił na najlepszego zawodnika w drużynie gospodarzy. Po pełnym efektownych zagrań pojedynku górą był Wachowiak, który wygrał z Igorem 3:1. W czwartym pojedynku zmierzyli się Andrew Baggaley i Kamil Nalepa. Występujący w zamojskiej drużynie Anglik wygrał po zaciętej grze pierwszego seta 12:10. W drugim Andrew rozgromił rywala 11:0 i tym samym przypieczętował zwycięstwo zamościan 3:1 w całym meczu. Zwycięstwo pozwoliło zawodnikom z Zamościa umocnić swoją pozycję w środku tabeli Superligi tenisa stołowego.

W niedzielę (25 października) zawodnicy trenera Piotra Kostrubca zmierzyli się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski, drużyną Sokołów S.A. Jarosław. Rywale zawiesili poprzeczkę wysoko. Zamojscy tenisiści próbowali nawiązać równorzędną walkę, jednak drużyna z Podkarpacia okazała się za mocna. Spotkanie zakończyło się sukcesem drużyny z Jarosławia 3:0. Zawodnicy beniaminka z Zamościa mieli okazję zdobyć doświadczenie w grze z mocniejszymi rywalami, co może zaprocentować w kolejnych spotkaniach w Superlidze.

W rozegranych meczach w drużynie Uczelnia Państwowa Zamość wystąpili: Igor Zavadskyi, Paweł Kozieł, Marcin Litwiniuk, Konstantinos Angelakis, Andrew Baggaley.

Po 12. Kolejkach LOTTO Superligi drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zajmuje z dorobkiem 14 punktów 8. miejsce.

W miniony weekend dwa spotkania rozegrały również występujące w I lidze tenisa stołowego kobiet zawodniczki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość. W sobotę (24 października) zamościanki pokonały 7:3 KS Gorce Nowe Targ. Na zwycięstwo zapracował zespół w składzie: Klaudia Kusińska, Karolina Lalak, Anna Brzyska, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.

Z kolei w niedzielę (25 października) zamościanki podejmowały KU AZS Wrocław II. Obie drużyny tak jak w poprzednim sezonie, tak i w obecnym odgrywają ważną rolę i plasują się w ścisłej czołówce I ligi. Spotkanie było bardzo wyrównane. Raz na prowadzenie wychodziły zawodniczki z Zamościa, raz z Wrocławia. Mecz zakończył się remisem, który jest sprawiedliwym wynikiem, nie krzywdzącym żadnej ze stron i oddającym poziom gry oraz zaangażowanie w spotkanie obu zespołów.

Aktualnie drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zajmuje 2. miejsce w tabeli I ligi tenisa stołowego kobiet. Zamościanki mają tyle samo punktów, co liderująca drużyna MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry, ustępując tylko rywalkom bilansem indywidualnych pojedynków.


info i fot. UPZ Zamość / Skafander