Trzy zwycięstwa biegaczy w Chełmie

W niedzielę 15 czerwca 2008 r. w Chełmie Lubelskim odbyły się XIII Międzynarodowe Biegi Uliczne o Puchar Prezydenta tego miasta. Trzy zwycięstwa odnieśli biegacze hrubieszowskiej Unii.

Reklamy

Majka Hojda z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie po wspaniałym zwycięstwie w ubiegłym tygodniu w Lublinie, gdzie pokonała 470 przeciwniczek, tym razem była nie do pokonania i w Chełmie w roczniku 1993/94, na dystansie 1200 m Najważniejsze, że Majka w przeciwieństwie do wielu koleżanek nie obawia się dłuższych dystansów i każdy raz mocno wierzy w wygraną czy poprawę rekordu życiowego i często tak jest.

Świetnie spisał się Kamil Szczerbicki z Gimnazjum w Horodle, który wygrał bieg na dystansie 1800 m w grupie chłopców urodzonych w latach 1991/92 i wygrał, pomimo że jest tym młodszym rocznikiem. Jego nauczyciel p. Mirosław Kamień był pełen zachwytu podczas biegu na 2000 m podczas Wojewódzkiej Gimnazjady, kiedy Kamil w trakcie tego biegu drugi tysiąc przebiegł zdecydowanie szybciej niż pierwszy, ustanawiając nowy rekord szkoły.

Miłą niespodziankę sprawił Adrian Mielniczuk z Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wygrywając bieg na 2400 m w roczniku 1989/90.

Znakomite 2 miejsce w roczniku 1997 i młodsze na dystansie 500 m zajęła uczennica klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie Jagoda Smyk, która, jeżeli dobrze pamiętam wygrała młodzieżowy bieg Herbowy w Hrubieszowie. W pierwszej dziesiątce na mecie zameldowała się Wiktoria Ciesielczuk, córka byłego kolarza Mirosława i obecnie wożącego na zawody zawodników Unii kierowcy.

Z pozoru najgorsze miejsce, bo 6 – te zajął Łukasz Krakowiak, było to w biegu głównym na dystansie 6 km, ale tutaj jest zawsze stawka mocna i międzynarodowa a więc może to był największy sukces tego wyjazdu.

W tym tygodniu lekkoatleci ponownie zaprezentują się na bieżni i liczymy na ich nowe rekordy życiowe.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Hojda Maja wygrała już wiele biegów, ostatnio w Chełmie.