Turniej brydżowy w Okunince

W dniu 22.07.2012 r. w Okunince odbył się prestiżowy turniej brydżowy, w którym z hrubieszowskich zawodników najlepiej zaprezentował się Leszek Otręba. Tym razem Marcin Pachniewski zajął dalszą pozycję, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix Lubelszczyzny, natomiast w GP TZBS Zamość jest trzeci.

Reklamy

Pytanie do Marcina Pachniewskiego:

– Jak Wam poszło w turnieju brydżowym rozegranym w Okunince k/Włodawy?

– Panie Marku, w dniu 22 lipca 2012r w Okunince w ramach obchodów „Dni Krokodyla” odbył się kolejny turniej brydżowy, zaliczany jednocześnie do obydwu klasyfikacji Grand Prix Lubelszczyzny i Grand Prix Terenowego Związku Brydża Sportowego Zamość. Jest to jeden z większych turniejów w okolicy, na stracie stanęło 37 duetów, hrubieszowskich brydżystów reprezentowali:
Leszek Otręba w parze z Krzysztofem Sokołowskim (Lublin),
Jerzy Pachniewski (tato Marcina-mak) z Wiesławem Sadowskim (Chełm)
i Marcin Pachniewski z Piotrem Zawiślakiem (Zamość).

Turniej rozegrany został w formule 4 sesje po 10 rozdań. Jerzy i Marcin Pachniewscy wypadli bardzo słabo, natomiast Leszek Otręba grający tym razem z partnerem z Lublina (Krzysztofem Sokołowskim) zaprezentował się rewelacyjnie, do ostatniej sesji walcząc o podium i życiowy sukces.
W ostatniej sesji zabrakło chyba zimnej krwi, wyrachowania i kondycji (tak, w brydżu też jest ona potrzebna choć niektórych może to dziwić!). Leszek z Krzysztofem zagrali poniżej swoich możliwości i ostatecznie spadli na 9 miejsce. Jest to i tak bardzo dobry występ, który dał Leszkowi awans na 15 miejsce w Klasyfikacji GP TZBS.

Wyniki turnieju:
http://www.zamosc.tzbs.pl/2012/GPTZBS/GP0722WL/ZZZZKON/GP0722WL.html

Grand Prix TZBS:
http://www.zamosc.tzbs.pl/2012/GPTZBS/GP0722WL/fala.html

Grand Prix Lubelszczyzny:
http://www.brydz.lublin.pl/Aktualne/2012Turn/GPL2012/gpl20129.html


Opracowanie – mak

Na zdjęciu – Leszek Otręba.