Sport

Zamknij

Turniej Gry 1x1 wraca na boiska! Rozpoczęły się eliminacje do etapu regionalnego

mae 07:08, 10.04.2024
Skomentuj  Turniej Gry 1x1 wraca na boiska! Rozpoczęły się eliminacje do etapu…

Wystartowały eliminacje do II edycji Turnieju Gry 1x1 - rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Kluby piłkarskie mają czas na zgłoszenie reprezentantów do udziału w turnieju do 15 maja. 

Turniej Gry 1x1 to inicjatywa mająca na celu przede wszystkim promocję indywidualnych zdolności zawodników, kształtowanie ich odwagi na boisku oraz zwrócenie uwagi trenerom klubowym, pracującym z dziećmi, na fundamentalne znaczenie tego elementu sztuki piłkarskiej.

Do 14 maja 2024 r. kluby piłkarskie, chcące wziąć udział w turnieju, powinny przeprowadzić eliminacje klubowe, aby do 15 maja zgłosić reprezentantów poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zawodniczki i zawodników można zgłaszać w czterech kategoriach wiekowych - roczniki: 2013, 2014, 2015, 2016 w sezonie 2023/24. Co istotne, do 30 czerwca przeprowadzone zostaną turnieje regionalne, podczas których wyłonionych zostanie po 16 zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej do udziału w finałach wojewódzkich. Te z kolei zaplanowane są we wrześniu 2024 r., natomiast Finał Ogólnopolski dla kategorii 2013 i 2014 w październiku.

Podobnie jak w poprzedniej edycji kategoria U-8 i U-9 kończy rywalizację na etapie wojewódzkim. Szczegółowe terminy i miejsca turniejów regionalnych ustala Wojewódzki Związek Piłki Nożnej, który na minimum 10 dni roboczych przed ich terminem powinien poinformować zgłoszone kluby o planowanych rozgrywkach. 

Czytaj: Z historii sportu... (cz. 84)

14 województw gotowych do rywalizacji!

W I edycji Turnieju Gry 1x1 wzięło udział ponad 30 tys. uczestników z 13 województw. Najlepsi zawodnicy w kategoriach U-10 i U-11 reprezentowali województwa: podkarpackie, śląskie, małopolskie i łódzkie. Do organizacji II edycji turnieju zgłosiło się natomiast 14 województw: kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie. W związku z tym z dwóch województw, w których do udziału w turnieju zgłosi się najwięcej zawodniczek i zawodników, awans do Finału Ogólnopolskiego otrzyma najlepsza dwójka piłkarek i piłkarzy w danej kategorii wiekowej.

Zobacz: Igrzyska Dzieci w koszykówce 3×3. Wyniki i kolejność

Najlepsza dryblerka i drybler poszukiwani

Umiejętność minięcia przeciwnika oraz skuteczna gra ofensywna - tymi zdolnościami wyróżniają się uczestnicy Turnieju Gry 1x1, rozgrywek skierowanych do piłkarek i piłkarzy w wieku 8-12 lat. Aby jeszcze skuteczniej rozwijać wśród dzieci te zdolności, w II edycji turnieju wprowadzono strefy, dzięki którym zawodnik broniący nie będzie mógł czekać na rywala pod swoją bramką. Zmiana ta ma zachęcić zawodniczki i zawodników do odważnej, proaktywnej gry. Co ważne,  na najlepsze dryblerki i dryblerów czekają fantastyczne nagrody - pamiątkowe medale, puchary i upominki.

Więcej informacji na stronie PZPN →

Zobacz też:

Dziewczęta i chłopcy z Trójki mistrzami powiatu w koszykówce 3×3

Zerknij na Instagram →

info i fot. ZOZPN / LZPN

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%