Turniej ministrantów

Do turnieju zgłosiło się 19 drużyn ministrantów w czterech kategoriach wiekowych: klasy III – IV, klasy V – VI, gimnazjum i w wieku ponadgimnazjalnym w sumie około 150 ministrantów.

Reklamy

W sobotę 20 października w hali HOSiR odbyły się rozgrywki dekanalne (Dekanat Hrubieszów Płd.) w ramach V Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar BISKUPA WACŁAWA DEPO. Organizatorami byli: dekanalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza – Ksiądz Tomasz Bazan oraz jako Sędzia Główny i współorganizator – Pan Krzysztof Brudnowski.

W imprezie wzięło udział ponad 150 ministrantów z siedmiu parafii. Jako główni faworyci do triumfu przystępowali gracze z parafii Ducha Św. w kategorii gimnazjum oraz z parafii Mircze w kategorii liceum. Drużyny te w ubiegłym roku zdobyły Diecezjalny Puchar i brały udział w turnieju ogólnopolskim w Pile.

Jak się okazało na przykładzie Mircza, zdecydowanie łatwiej jest wdrapać się na sam szczyt, niż się na nim utrzymać… Do międzydekanalnych rozgrywek, które odbędą się 10 listopada w Grabowcu awansowały po 2 najlepsze ekipy w swojej kategorii. I tak: klasy III-IV Szkoły Podstawowej – parafia pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie (opiekun: ks. Marek Tworek), parafia Gozdów (ks. Stanisław Solilak); klasy V-VI Szkoły Podstawowej – parafia Św. Mikołaja, parafia Czerniczyn (ks. Piotr Kawecki); Gimnazjum – parafia pw. Ducha Św. w Hrubieszowie (ks. Tomasz Bazan), parafia Św. Mikołaja; Szkoły ponadgimnazjalne (liceum) – parafia Ducha Św. oraz parafia Gozdów.

Niestety bez awansu do dalszych gier wróciły do domu: parafia Mircze (ks. Krzysztof Górniak), parafia Kryłów (ks. Piotr Gmiterek) oraz parafia Werbkowice. Drużyny te szumnie zapowiadają, że do rewanżu dojdzie już za rok. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na turnieju międzydekanalnym, a także diecezjalnym!

Prokariont

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z DEKANALNEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DEKANAT HRUBIESZÓW POŁUDNIE
rozegranego w dniu 20.10.2007 r.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

Kategoria I – klasy III – IV

1. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie,
2. Parafia Gozdów,
3. Parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie,
4. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie.

Kategoria II – klasy V – VI

1. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie,
2. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie,
3. Parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie,
4. Parafia Gozdów.

Kategoria III – gimnazjum

1. Parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie Gozdów,
2. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie,
3 – 4. Parafia Mircze,
3 – 4. Parafia Werbkowice
5 – 6. Parafia Gozdów,
5 – 6. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie
7. Parafia Kryłów.

Kategoria IV – szkoły ponadgimnazjalne

1. Parafia Ducha Świętego w Hrubieszowie,
2. Parafia Gozdów,
3. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie,
4. Parafia Mircze.

Drużynom startującym w turnieju zostały wręczone dyplomy. Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Rozgrywki Międzydekanalne odbędą się najprawdopodobniej w Grabowcu w dniu 10 listopada 2007 r. (KB)

zobacz zdjęcia >>