Turniej OldBoy w Puławach

HrubieszówPuławy

Reklamy

17 stycznia 2009 r. w Puławach na obiektach MOSiR odbył się „I Zimowy Turniej Piłki Nożnej Oldboy o Puchar prezydenta Miasta Puławy”. Reprezentacja Hrubieszowa zajęła w nim drugie miejsce, najlepsi okazali się gospodarze – drużyna TKKF Puławy.

Reprezentacja Hrubieszowa znalazła się w grupie „A” gdzie zmierzyła się z zespołami TKKF Puławy oraz Kozienice. Piłkarze z Radomia nie dojechali. Grano systemem każdy z każdym, 2 razy po 10 minut. Dwa najlepsze zespołu w grupie przechodziły do dalszej fazy turnieju.

Hrubieszów – TKKF Puławy 0-1

Ciekawe spotkanie, w którym dominowali zawodnicy z Hrubieszowa i gdzie przede wszystkim z dobrej strony pokazał się nasz bramkarz Andrzej Gis, który kilka razy bardzo dobrze interweniował. Były sytuacje, gdzie mogliśmy objąć prowadzenie w tym meczu, jednak zazwyczaj brakowało albo szczęścia albo dokładności. Jak to zazwyczaj bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą i gospodarze po kontrze zdobywają, jak się później okazało, zwycięskiego gola w tym meczu. Warto nadmienić, że w zespole Puław występował Janusz Rybak, który urodził się w Hrubieszowie i w dawnych czasach reprezentował Unię Hrubieszów, był również pierwszym piłkarzem w historii Unii, który zadebiutował w pierwszej lidze grając w barwach Radomiaka Radom.

Kozienice – Hrubieszów 1-3

Drugie spotkanie w grupie nie najlepiej rozpoczęło się dla naszych zawodników, gdyż najpierw prowadzenie w meczu objęły Kozienice. Stracona bramka była sygnałem do ataku dla zawodników z Hrubieszowa, którzy coraz częściej stwarzali groźne sytuacje. Wyrównująca bramka zdobyta przez Janickiego była potwierdzeniem dominacji hrubieszowskich oldbojów na boisku. Przewaga stawała się coraz bardziej widoczna i kolejne gole były już tylko kwestią czasu. Najpierw Kwaśniewski zdobył gola dającego nam prowadzenie w tym meczu, a następnie ładnym i celnym strzałem popisał się Janik, który zdobył trzecią bramkę ustalając wynik spotkania na 3-1. Dzięki temu zwycięstwu Hrubieszów zajął drugie miejsce w grupie i awansował do półfinału.

TKKF Puławy – Kozienice 3-1.

***

Tabela grupy „A”
1. TKKF Puławy 6 pkt. 4-1
2. Hrubieszów 3 3-2
3. Kozienice 0 2-6

***

W grupie „B” rywalizowały ze sobą zespoły: Policja Puławy, Lublin, Kazimierz Dolny, Stężyca.

Wyniki:
1. Policja Puławy – Kazimierz Dolny 4-0
2. Lublin – Stężyca 4-2
3. Policja Puławy – Stężyca 0-1
4. Lublin – Kazimierz Dolny 0-3
5. Policja Puławy – Lublin 4-2
6. Stężyca – Kazimierz Dolny 0-2

Tabela grupy „B”:
1. Policja Puławy 6 pkt. 8-3
2. Kazimierz Dolny 6 5-4
3. Lublin 3 6-9
4. Stężyca 3 3-6

***

Półfinały:

TKKF Puławy – Kazimierz Dolny 1-0.

Policja Puławy – Hrubieszów 1-1 (karne: 1-2)

Można by napisać, że było to najciekawsze spotkanie w turnieju, które dostarczyło sporo emocji i wiele ciekawych sytuacji. Początek spotkania przyniósł problematyczny rzut karny przyznany dla Policji. Karny jednak nie został zamieniony na gola, gdyż świetnie interweniował Andrzej Gis. Chwilę później Hrubieszów objął prowadzenie w meczu, a szczęśliwym strzelcem okazał się Janicki zdobywając swojego drugiego gola w tym turnieju. Prowadząc w meczu 1-0 nasi zawodnicy starali się kontrolować przebieg spotkania, grając ze spokojem i coraz to groźnie kontratakując. Druga połowa przyniosła wyrównanie dla Policji, która zdobyła bramkę po szybkim kontrataku. Końcówka spotkania była emocjonująca, gdyż każda z drużyn mogła pokusić się o zwycięską bramkę, jednak w regulaminowym czasie gry mecz pozostał nierozstrzygnięty i przystąpiono do konkursu rzutów karnych, gdzie każdy zespół mógł oddać trzy strzały. Bohaterem rzutów karnych i całego meczu został Andrzej Gis broniąc w konkursie dwa karne i jeden w trakcie trwania meczu. Wspaniała postawa pana Andrzeja i Hrubieszów awansował do finału w tym turnieju!

***

Mecz o 3 miejsce:

Policja Puławy – Kazimierz Dolny 3-1.

***

Finał:

TKKF Puławy – Hrubieszów 2-0

W finale Hrubieszów znów zmierzył się z gospodarzami turnieju i znów musiał uznać wyższość TKKF Puławy. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie drużyna TKKF znalazła dwukrotnie sposób na pokonanie naszego bramkarza, dzięki czemu zostali zwycięzcami meczu i całego turnieju. Na koniec pamiątkowe zdjęcie wszystkich drużyn i zawodnicy udali się do klubowej restauracji, gdzie czekał na nich gorący posiłek i gdzie obyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i pucharów. Dodatkowo zawodnik OldBoy Hrubieszów Andrzej Gis otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar dla najlepszego bramkarza turnieju.

Drużyna OldBoys UNIA Hrubieszów wystąpiła w składzie:
1. Andrzej Gis
2. Zbigniew Lebiedowicz
3. Ryszard Wiśniewski
4. Mirosław Nowak
5. Janusz Nowak
6. Jarosław Janicki
7. Sławomir Janik
8. Marek Pietrusiewicz
9. Witold Pyszniak
10. Ryszard Sudół
11. Dariusz Zając
12. Wojciech Lecko
13. Dariusz Mękal
14. Sławomir Kotko

Wszystkie drużyny były zgodne, co do tego, że turniej został zorganizowany i przeprowadzony wzorowo w miłej i przyjaznej atmosferze.

***

Reprezentanci Hrubieszowa, którzy uczestniczyli w turnieju składają Organizatorowi turnieju wielkie podziękowania za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w zawodach jednocześnie gratulując wspaniałej i wzorowej organizacji turnieju. Dziękujemy!

tekst i foto – Józek

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009