24 kwietnia 2024

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

HrubieszówHrubieszów

W niedzielę 30 listopada w ramach Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie mecze finałowe o poszczególne miejsca.

W pojedynku o VII miejsce spotkały się: Gimnazjum Staszic z Gimnazjum Trzeszczany. Mecz wygrały dzielne dziewczęta z Trzeszczan. V miejsce zajęły dziewczęta z Ekonomika wygrywając 2:1 z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. Pojedynek o trzecie miejsce na swoja korzyść rozstrzygnęły dziewczęta z LO Staszic, jednak nie przyszło to im zbyt łatwo. Uczennice LO Horodło stawiały zaciekły opór ulegając 2:1 w setach.

W finale Kościuszko dostał lekcję gry od pań z zespołu Denim. W pierwszym secie młode dziewczęta nawiązały w miarę wyrównana walkę. W drugim secie Denimki rozbiły „Kościuszkowców” do 14 i tym samym wygrały cały turniej. W meczu tym bardzo widoczni byli kibice obu drużyn. Nasuwa się analogia – Denim gra podobną siatkówkę do panów z Prywaciarza grających w Powiatowej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Denimki popełniają bardzo mało błędów własnych i grają z dużym spokojem. Najlepszą zawodniczką turnieju była Aneta Brzyska, która otrzymała za swoją grę Dyplom.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami i skromnymi pucharami.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za udział w turnieju, kibicom za doping, sędziom za pracę, a Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 za przychylność i możliwość rozegrania turnieju.