Turniej Piłki Siatkowej w Bursie Międzyszkolnej

Turniej Piłki Siatkowej w Bursie Międzyszkolnej w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie w ramach Memoriału Wychowawczyni Marioli Czupryńskiej

Reklamy

W lutym, w Bursie Międzyszkolnej w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie odbyły się rozgrywki turnieju piłki siatkowej w ramach Memoriału Wychowawczyni Marioli Czupryńskiej.

Mecze odbywały się systematycznie w każdą środę. Turniej piłki siatkowej zakończył się dnia 16.03.2011r. uroczystym spotkaniem i wręczeniem pucharu, dyplomów zwycięskiej drużynie. W spotkaniu prowadzonym przez Wicedyrektor panią Beatę Gołofit – Hawryluk uczestniczyli zaproszeni goście: pan Leszek Czerwonka – Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego, pani Agata Malon – Wicedyrektor d/s kształcenia specjalnego w PZPSW w Hrubieszowie, pani Urszula Sitarz wieloletni wychowawca w bursie i przyjaciółka pani Marioli Czupryńskiej, pan Stanisław Sitarz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Zaproszeni goście wręczyli zawodnikom przywiezione podarunki – słodycze oraz zestaw piłek do gier zespołowych.

Mecze sędziowane były przez zaprzyjaźnionego placówce nauczyciela ZS nr 1 w Hrubieszowie pana Jacka Naja. Pan sędzia wyróżnił dwóch zawodników: Dawida Kiszczyńskiego oraz Grzegorza Bednarczuka za zaangażowanie oraz doskonałą technikę gry.

Zwycięska drużyna w składzie: Melania Muzyczka, Magdalenia Ciemięga, Dawid Kiszczyński, Rafał Sitarczuk, Mateusz Kulpa, Grzegorz Bednarczuk otrzymała puchar oraz dyplomy uznania.

Wychowankowie w trakcie rozgrywek integrowali się, współdziałali zgodnie z zasadami „fair play”, w zdrowej rywalizacji dążyli do celu głównego – zwycięstwa. Na wyróżnienie zasługuje postawa wychowanków, godnie uczcili pamięć zmarłej wychowawczyni Marioli Czupryńskiej.

Turniej przygotowała sekcja sportowa pod opieką wychowawczyni Katarzyny Naja.

Podziękowanie dla pana Jarosława Cieśla za ufundowanie nagrody głównej Memoriału Wychowawczyni Marioli Czupryńskiej.

***

Tekst i zdjęcia: K. Naja