Turniej siatkówki plażowej kobiet za nami

W niedzielę, w upalnym słońcu na boisku do siatkówki plażowej przy Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji grały kobiety… i jak to kobiety, walczyły niemal do upadłego.

Reklamy

W dniu 29 lipca na boisku siatkówki plażowej HOSiR rozgrywany był turniej „dwójek” siatkówki plażowej kobiet.

Do rozgrywek przystąpiły trzy zespoły. Zgodnie z regulaminem ustalono, że turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, set zaś grano do 15 punktów.

Warunki do siatkówki plażowej były „wymarzone”, gdyż temperatura w cieniu sięgała 32 stopni, a boisko, jak wiadomo znajduje się w niezacienionym miejscu.

Wszystkie drużyny, pomimo lejącego się z nieba ukropu, nie chciały się poddać. Dowodem na waleczność uczestniczek zawodów niech będzie fakt, że każdy mecz trwał około godziny i rozstrzygany był dopiero w tie-breku.

Ostatecznie po trzech godzinach gry zwyciężyły bliźniaczki Marta i Dorota Wójcickie. Na drugim miejscu znalazły się Paulina Markowska i Agata Terebus, zaś na trzecim Dominika Serafin i Elżbieta Łyko.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i piłki do siatkówki. Ponadto uczestniczki zawodów otrzymały imienne certyfikaty z okazji 90-lecia sportu na „Ziemi Hrubieszowskiej”.

Sędziowali: Adam Głodowski i Krzysztof Brudnowski. Z ramienia Komitetu organizacyjnego Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012” obserwatorem, a zarazem komentatorem był Marek Ambroży Kitliński.

 

Opracował: Krzysztof Brudnowski