Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniu 2 sierpnia na boisku do siatkówki plażowej HOSiR Stowarzyszenie „Dla Szkoły” zorganizowało II Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych. Turniej rozgrywany był systemem „do dwóch przegranych”. Odbyło się 28 meczy.

W turnieju uczestniczyli:
1. Elżbieta Łyko – Maciej Łyko
2. Marta Sobka – Szymon Popławski
3. Serafin Dominika – Cezary Szeweńko
4. Joanna Świeca – Norbert Kucyk
5. Łukasz Oliwiak – Marta Dubienka
6. Grzegorz Barczuk – Anna Kozicka
7. Anita Jakubiak – Kamil Kupiec
8. Paulina Koc -Bartłomiej Grzyb
9. Jakub Kopczyński – Małgorzata Bednarczuk
10. Nowosad Łukasz – Magdalena Kita
11. Mikuła Łukasz – Sylwia Roman
12. Krawczyk Adrian – Kawka Karolina
13. Jewuła Damian – Hanna Ślepko
14. Łukasz Umer – Angelika Mrozowska
15. Banaszek Paulina – Artur Tytuła.

Ze względu na dużą liczbę drużyn graliśmy w następujący sposób: pierwsza runda mecze grane były na dystansie 1 set do 21 punktów, kolejne rundy 1 set do 15 punktów i finał do dwóch wygranych setów do 15 punktów w secie.

Pogoda dopisała, więc zawodnicy w miarę gry coraz bardziej odczuwali zmęczenie – zwłaszcza dziewczęta. Organizatora zaskoczył wysoki poziom, jaki prezentowały w turnieju kobiety – grały bez kompleksów.

Przebieg rozgrywek i miejsca zajęte przez poszczególne drużyny widoczny jest na zdjęciu tabeli.

W wyniku rozgrywek, w trakcie których niektóre mecze były bardzo zacięte, czwarte miejsce zajęła para Joanna Świeca – Norbert Kucyk. Trzecie miejsce zajęli Anna Kozicka i Grzegorz Barczuk. Do finału awansowały: „czarny koń” turnieju para Marta Sobka i Szymon Popławski oraz jedna z faworyzowanych par Małgorzata Bednarczuk i Jakub Kopczyński.

W drodze do finału Marta i Szymon rozegrali trzy mecze, w przedostatnim meczu ograli mojego faworyta parę Kozicka – Barczuk. O wiele bardziej wyczerpującą walkę przebyli drudzy finaliści Małgorzata i Jakub, którzy zagrali 6 meczy, miedzy innymi dwukrotnie walczyli z Kozicką i Barczukiem, najpierw przegrywając, a w walce o finał wygrywając z nimi.

Ostatecznie po zaciętym pojedynku 17:19, 15: 8 i 15:13 zwyciężyła dwójka Bednarczuk Kopczyński. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, zwycięzcy zaś otrzymali także Oficjalną piłkę FIVB firmy Molton do siatkówki plażowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i kibicom. Organizujemy takie turnieje miedzy innymi dlatego, że lubimy siatkówkę, a emocje jakie im towarzyszą udzielają się nam i są bardzo pozytywne również dla nas.

Dziękuję panu Adamowi Głodowskiemu, pasjonatowi siatkówki i wielokrotnemu sędziemu naszych turniejów.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży
ZS nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły”

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009