17 kwietnia 2024

Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych

HrubieszówHrubieszów

W dniu 2 sierpnia na boisku do siatkówki plażowej HOSiR Stowarzyszenie „Dla Szkoły” zorganizowało II Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych. Turniej rozgrywany był systemem „do dwóch przegranych”. Odbyło się 28 meczy.

15. Banaszek Paulina – Artur Tytuła.

Ze względu na dużą liczbę drużyn graliśmy w następujący sposób: pierwsza runda mecze grane były na dystansie 1 set do 21 punktów, kolejne rundy 1 set do 15 punktów i finał do dwóch wygranych setów do 15 punktów w secie.

Pogoda dopisała, więc zawodnicy w miarę gry coraz bardziej odczuwali zmęczenie – zwłaszcza dziewczęta. Organizatora zaskoczył wysoki poziom, jaki prezentowały w turnieju kobiety – grały bez kompleksów.

Przebieg rozgrywek i miejsca zajęte przez poszczególne drużyny widoczny jest na zdjęciu tabeli.

W wyniku rozgrywek, w trakcie których niektóre mecze były bardzo zacięte, czwarte miejsce zajęła para Joanna Świeca – Norbert Kucyk. Trzecie miejsce zajęli Anna Kozicka i Grzegorz Barczuk. Do finału awansowały: „czarny koń” turnieju para Marta Sobka i Szymon Popławski oraz jedna z faworyzowanych par Małgorzata Bednarczuk i Jakub Kopczyński.

W drodze do finału Marta i Szymon rozegrali trzy mecze, w przedostatnim meczu ograli mojego faworyta parę Kozicka – Barczuk. O wiele bardziej wyczerpującą walkę przebyli drudzy finaliści Małgorzata i Jakub, którzy zagrali 6 meczy, miedzy innymi dwukrotnie walczyli z Kozicką i Barczukiem, najpierw przegrywając, a w walce o finał wygrywając z nimi.

Ostatecznie po zaciętym pojedynku 17:19, 15: 8 i 15:13 zwyciężyła dwójka Bednarczuk Kopczyński. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, zwycięzcy zaś otrzymali także Oficjalną piłkę FIVB firmy Molton do siatkówki plażowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i kibicom. Organizujemy takie turnieje miedzy innymi dlatego, że lubimy siatkówkę, a emocje jakie im towarzyszą udzielają się nam i są bardzo pozytywne również dla nas.

Dziękuję panu Adamowi Głodowskiemu, pasjonatowi siatkówki i wielokrotnemu sędziemu naszych turniejów.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży