Turniej sportowo – rekreacyjny dla przedszkoli „3 X R”

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W ramach miejskiego finału akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbyła się pierwsza edycja turnieju sportowo – rekreacyjnego dla przedszkoli pod nazwą „Ruch – Relaks – Radość”. Projekt realizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy „Grześ”.

***

Na początku wystąpił zespół Iskierki z Klubu Garnizonowego, program Iskierek przygotowała pani Jasińska.

Później sześciolatki stanęły do rywalizacji sportowej na wesoło (wyścigi w rzędach). Przedszkolakom dzielnie asystowały wolontariuszki z Zespołu Szkół Nr 1.

Następnie mogliśmy podziwiać występy artystyczne przedszkolaków.

Można było również uczestniczyć w licytacji przepięknych ozdób świątecznych przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej pod opieką p. Błaszczak. Swoje prace do licytacji podarował również pan Orłowski. Licytację poprowadziły panie Jolanta Głowacz i Anna Bieganowska. „Środkiem” płatniczym w licytacji oczywiście były słodycze.

Potem do wyścigów przystąpili rodzice, którzy walczyli naprawdę z ogromną determinacją, świetnie się przy tym bawiąc. Panie dyrektorki ze wszystkich przedszkoli wystartowały w konkurencji „Rzut lotką do tarczy”.

Zatem była to świetna zabawa integracyjna, a co bardzo ważne, udało się zebrać dużą ilość słodyczy oraz żywności, która jeszcze przed wigilią trafi do dzieci najuboższych z naszego miasta i okolic.

Już rozpoczęto przygotowania do następnej edycji turnieju Ruch – Relaks – Radość.

Dzieciaki wystąpiły w koszulkach, które ufundowali: SKOK Stefczyka, Buczak – Przewozy, CYBA – System, Alplast – Stolarka Okienna oraz Józef Krawiec – Zakład Budowlany.

***

info:
Mirosław Dąbrowski
Anna Grochecka – Staniak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009