Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

23 listopada 2007 w hali Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych – Hrubieszów 2007. Zgromadził on na starcie 120 zawodników z 23 ośrodków Lubelszczyzny.

Reklamy

Organizatorem Turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Lubelskie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hrubieszowie i Warsztaty Terapii Zajęciowe w Hrubieszowie.
Współorganizatorem zaś Zespół Szkół Nr1 w Hrubieszowie, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta Hrubieszowa, Szkoła Podstawowa Nr 3.

Zawody przebiegały w 23 grupach sprawnościowych – zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych. Rozegrano 227 meczy, rozdano 23 komplety medali.

W sprawnym przebiegu zawodów pomagali wolontariusze, nieodzowni na zawodach Olimpiad Specjalnych.
Wolontariuszami byli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie z klas II le, III la, I lb i II t4a, spisując się znakomicie. To dzięki ich sprawności w sędziowaniu na zawodach Turniej, który rozpoczął się o godzinie10, zakończył się o godzinie 14:30.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych rywalilzują w sporcie pod hasłem – „Jeśli ty możesz to zrobić, to ja też mogę!”, co ujawnia ich aspiracje do równości, udziału, integracji i radości z uprawianych dyscyplin.

tekst
Leszek Tarnawski

zobacz zdjęcia >>