Turniej Tenisa Stołowego TOP 16

W niedzielne popołudnie 3 czerwca organizatorzy: UKS Ogólniak oraz Szkoła Podstawowa Nr 3, zaprosili na Turniej Tenisa Stołowego TOP 16. Udział w zawodach wzięło szesnastu najlepszych zawodników z rankingu Grand Prix sezonu 2011/12. Była to kolejna impreza sportowa promująca obchody jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej”.

Reklamy

W znakomitej sportowej atmosferze rozgrywano pasjonujące pojedynki. Turniej rozgrywano systemem grupowo – pucharowym. Każdy z zawodników rozegrał siedem pojedynków indywidualnych.

W zaciętym finale, faworyt, weteran hrubieszowskiego tenisa Marek Jarzyński musiał uznać wyższość młodości nad rutyną. Po raz pierwszy został pokonany przez Patryka Kowalczuka wynikiem 3 : 2 (w piątym secie 11:9). Pojedynek był godny finału.

W meczu o trzecie miejsce Patryk Bednarz pokonał Damiana Dąbrowskiego również wynikiem 3:2.

 

Kolejność końcowa turnieju:

1. Kowalczuk Patryk – Gozdów

2. Jarzyński Marek – Hrubieszów

3. Bednarz Patryk – Werbkowice

4. Dąbrowski Damian – Podhorce

5. Kowalczuk Łukasz – Gozdów

6. Karpiuk Kamil – Gozdów

7. Esing Ernest – Gozdów

8. Mazurek Dariusz – Gozdów

9. Polikowski Adrian – Podhorce

10. Pachla Andrzej – Hrubieszów

11. Wawer Krzysztof – Gozdów

12. Mazurek Szymon – Gozdów

13. Łubkowski Zbigniew – Hrubieszów

14. Niedżwiedż Bartłomiej – Mircze

15. Kluczek Paweł – Gozdów

16. Kutera Szymon – Teptiuków

 

W czasie turnieju odbyło się podsumowanie Grand Prix sezonu 2012/11.

 

Najlepsza dziesiątka tegorocznego Grand Prix:

1. Jarzyński Marek            –  950 punktów

2. Kowalczuk Patryk         –  805 punktów

3. Słupski Tomasz              – 733 punktów

4. Dąbrowski Damian        – 685 punktów

5. Karpiuk Kamil                – 627 punktów

6. Bednarz Patryk             – 567  punktów

7. Kowalczuk Łukasz        – 547 punktów

8. Esing Ernest                  – 473 punktów

9. Pachla Andrzej             – 467 punktów

10. Łubkowski Zbigniew  – 432 punktów

została wyróżniona dyplomami, statuetkami oraz nagrodami w postaci sprzętu do tenisa stołowego ufundowanymi przez sponsorów.

Tytuł najlepszej zawodniczki, dyplom, statuetkę oraz nagrodę otrzymała Paula Jasina.

Dekoracji dokonał Pan Dariusz Czujkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, w towarzystwie organizatora Danuty Krawczuk.

Ponadto, Wójt  Gminy Werbkowice Lech Bojko ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika ze swojej Gminy, która przypadła Patrykowi Kowalczukowi, natomiast nagrodę Wójta Gminy Mircze Lecha Szopińskiego otrzymał Bartłomiej Niedźwiedź.

 

Organizatorzy cyklu rozgrywek składają serdeczne podziękowania sponsorom wspierającym hrubieszowski tenis stołowy, do których należą:

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

Urząd Miasta Hrubieszowa

Urząd Gminy Werbkowice

Urząd Gminy Mircze

Urząd  Gminy Hrubieszów

Bank BGŻ

Market Kaufland

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Krzysztof  Rosiński Firma RK-Trans

Tomasz Brudnowski – Bruno

Jerzy Gnatiuk – Poligraf

Krzysztof  Skrok – Viva Club

Szymon Rejner – Mix Elektonics

Maciej Łyko – LubieHrubie.pl

 

 

Organizator – Zbigniew Krawczuk