Turnieje szachowe…

Sukcesy szachowe na arenie wojewódzkiej odniosły zespoły z naszego powiatu. Nasze drużyny startowały we wszystkich kategoriach turniejów indywidualnych i drużynowych szkół o puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty 2006.

Reklamy

br />W kategorii szkół średnich uplasowaliśmy się na pozycjach: – 7 – Z.S. nr 3 / Ekonomik/, – 8 – Z.S. nr 2 /Staszic/ na 15 startujących szkół z województwa lubelskiego. Najbliżej medalu była Paulina Klajda ze Staszica, zajęła 4 -te miejsce wśród dziewcząt. Mateusz Kwiatkowski z Ekonomika był 16-ty na 52 startujących szachistów. Wśród szkół gimnazjalnych najlepiej zaprezentowało się Gimn. Mircze -10-te , Gimn. nr 3 Hrub. – 11-te, Gimn. Kozodawy – 17- te na 29 startujących szkół z województwa lubelskiego.

W tej kategorii wielkim sukcesem może szczycić się znany nam sędzia i trener Mieczysław Pszeniczka, którego zespół z Gimn. Rachanie zajął drugie miejsce w województwie – 0,5 punkta za tomaszowska Dwójką i 1,5 punkta przed Radzyniem Podlaskim, zdobywając jednocześnie srebrny i brązowy medal wśród gimnazjalistek.

W kat. szkół podstawowych Hrubieszowska Dwójka była 12-ta, SP Mircze 13-ta , Hrubieszowska Trójka 14-ta na trzydzieści startujących szkół z województwa lubelskiego.

Odkrywanie nowych szachowych talentów i środowisk /ostatnio Dołhobyczów i Trzeszczany/, pozwala mieć nadzieje, na to, że przyszłoroczne wojewódzkie wzmagania szachowe przyniosą nam jeszcze lepsze rezultaty. Tym bardziej, że od września b.r. będą odbywały się comiesięczne turnieje szachowe o Puchar Starosty Hrubieszowskiego z cyklu Grand Prix 2007. Stały system rozgrywek z pewnością wpłynie na podniesienie poziomu gry szachistów i wzrost zainteresowania tą „królewską grą” w szkołach całego powiatu.

I-szy Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podst. Nr 1 w Hrubieszowie odbył się 4 maja 2006 roku. Wystartowało w nim 37 szachistów, w tym 6 gimnazjalistów z jedynki i 5 dziewcząt z podstawówki, oraz 8 młodzików z klas 1-3. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się: W kat. Junior Maciej Telicki, przed Marcinem Klockiem i Maciejem Błaszczakiem. W kat. Junior młodszy : Paweł Giergiel, przed Przemkiem Dudkiem i Mateuszem Klajnem, a wśród dziewcząt Patrycja Chmarzyńska przed Paulą Nowak. Wśród młodzików najlepiej zagrał Michał Łopocki przed Jakubem Pirogowiczem i Jakubem Mielniczkiem, a wśród dziewcząt Paulina Hawryluk przed Anitą Stawarską – obie pierwszoklasistki z podstawówki.
Drużynowo zwyciężyła Kl. 6 „b” przed Kl. 4 „a” i 6 „a”.

III – ci turniej szachowy o Puchar Starosty Hrubieszowskiego odbył się 6 maja 2006 w Z.S. Nr 3 w Hrubieszowie. Zwyciężył Mateusz Kwiatkowski – ZS nr 3, przed Adrianem Kanią – Gimn. nr 2 i Grzegorzem Wojtiukiem – SP 2 Hrubieszów. W kat. Junior starszy do strefy medalowej weszli: Kamil Rodziewicz i Rafał Malinowski. W juniorkach starszych zwyciężyła Małgorzata Jakubowska przed Magdaleną Sowierszenko. Wśród juniorów młodszych do trójki weszli: Rafał Nowak i Szymon Popławski, a juniorki młodsze: Agata Płoszaj przed Paulą Czubarą. Wśród młodzików zwyciężył Andrzej Jakubowski – z hrubieszowskiej dwójki, przed Kajetanem Pańko – z trójki i Jakubem Mielniczkiem z jedynki.

Sytuacja po trzech turniejach o Puchar Starosty w punktacji Grand Prix 2006 przedstawia się następująco: W kat. Junior starszy prowadzi Rafał Malinowski, przed Mateuszem Kwiatkowskim i Kamilem Rodziewiczem. Juniorki starsze: Małgorzata Jakubowska, przed Magdaleną Sowierszenko i Pauliną Klajdą. Juniorzy: Rafał Nagaj, Adrian Kania, Kamil Szeląg, juniorki: Kasia Klajda, Paulina Zielińska, Juniorzy młodsi: Grzegorz Wojtiuk, Rafał Nowak, Szymon Popławski. Juniorki młodsze: Agata Płoszaj, Paula Czubara, Magdalena Hajkiewicz. Młodzicy : Andrzej Jakubowski, Jakub Dąbek, Kajetan Pańko.

Kolejny, 4-ty turniej o Puchar Starosty Hrubieszowskiego odbędzie się 20 maja /sobota/, godz. 10.00 w SP i Gimnazjum nr 2 Hrubieszów.
Zgłoszenia przed turniejem od godz. 9.30.