Uczestnicy WTZ w Alojzowie wystartowali w zawodach modeli szybowców halowych F1N

17 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie uczestniczyli w IX Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N w Zamościu.

Reklamy

W dniu 17 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie, z instruktorami Tomaszem Drączkowskim, Dorotą Jakimczuk i psychologiem Eweliną Kawą, uczestniczyli w IX Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, które odbyły się w hali OSiR w Zamościu.

Udział w imprezie był możliwy dzięki zaproszeniu kierownika Wiesława Raka oraz Mirosława Juszczuka – instruktora terapii zajęciowej z pracowni stolarskiej Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu.

Współorganizatorami zawodów byli: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z siedzibą w Biłgoraju, Stowarzyszenie Modelarstwa Sportowego AERO ZAMOŚĆ, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość i Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego w Zamościu.

Modele szybowców nasi uczestnicy wykonali z elementów, które otrzymaliśmy od Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego. Bardzo dużo cennych wskazówek i rad przekazał nam pan Andrzej Niezgoda – instruktor modelarstw lotniczego i kosmicznego przy przy tej spółdzielni, który był prowadzącym zawody.

W konkurencjach sportowych wzięło udział dziesięć zespołów Warsztatów Terapii Zajęciowej. Rywalizację przeprowadzono w klasie F1N halowych modeli latających szybowców. Każdy WTZ reprezentowało trzech zawodników, którzy wykonali dwie kolejki lotów – po trzy loty w każdej kolejce. Oceniano czas lotów modeli, który był mierzony od startu modelu szybowca do zatrzymania na płycie hali. Do oceny końcowej przyjęto dwa najlepsze loty każdego zawodnika i dwa najlepsze wyniki z tych kolejek.

Reprezentacja naszej placówki w skład, której wchodzili:

1. Witold Kukiełka

2. Grzegorz Ważny

3. Dariusz Ciucki

W końcowej klasyfikacji zajęli 4 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Relację przygotowała: Dorota Jakimczuk – instruktor terapii zajęciowej umiejętności społecznych

fot. PSONI Koło w Werbkowicach