Udana sobota lekkoatletów

Rafał Fedaczyński po powtórnym udziale w obozie sportowym Kadry Polski w Republice Południowej Afryki, nawet nie mając czasu zajechać do Hrubieszowa, udał się na eliminacje do Pucharu Świata, które zostały rozegrane w Zaniemyślu k/Poznania.

br />Wypadł znakomicie ponieważ wywalczył 2 miejsce w chodzie sportowym na 20 km. z wynikiem 1.23:38 godz. (35 sekund gorzej od rekordu życiowego), przegrał z R. Augustynem z AZS Kraków 37 sekund, m.in. pokonał K. Kalkę z AZS Warszawa o ponad 2 minuty i M. Jarosza z AZS Kraków prawie o 4 minuty. Tym sposobem Rafał zakwalifikował się na Puchar Świata w chodzie na 50 km., który odbędzie się w dniach 13/14 maja 2006 r. w La Coruna (Hiszpania), gdzie będzie chciał uzyskać minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 07 – 13. 08 2006 r. w Geteborgu (Szwecja). Do minimum brakuje Mu 13 sekund.

Jednocześnie w Zaniemyślu zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie na 10 km. Były zawodnik Unii, obecnie studiujący AWF w Białej Podlaskiej Daniel Herbin (nie mylić z trenerem PN Dariuszem) zdobył BRĄZOWY medal. Po ukończeniu studiów Daniel ponownie wróci do macierzystego klubu i będzie 2 świetnych chodziarzy.

22. 04 br. w Lubartowie odbyły się XII Międzynarodowe Biegi Uliczne. Całkiem dobrze wypadli biegacze z MKS Unia w Hrubieszowie. W biegu głównym na dystansie 5 km. wśród kobiet, w kategorii powyżej 35 lat na 1 miejscu dobiegła nasza niezawodna Małgorzata Muzyczuk. W klasyfikacji ogólnej 10 miejsce zajęła Joanna Boczkowska, a Andrzej Stepaniuk w kategorii 40 – 49 lat uplasował się na 10 miejscu. W juniorach na 6 pozycji na dystansie 2500 m. uplasował się Adam Kamieniarz. W biegu dla amatorów na dystansie 2600 m. na 3 miejscu metę osiągnął nauczyciel wf i trener Marek A. Kitliński. W biegu rodzinnym (minimum 3 osoby) na tym samym dystansie rodzina Kitlińskich trzeci raz z rzędu wywalczyła 1 miejsce w składzie: Piotr Kitliński, Marek Hubert Kitliński, Stanisław Gołębiowski (teść Piotrka), natomiast w roczniku 1997/98 na dystansie 300 m. 2 miejsce zajął o rok młodszy od rywala Michał Kitliński (syn Piotrka).
Wyjazd na zawody odbył się na koszt trenerów i zawodników, w klubie na takie biegi i przygotowania się do nich nie ma pieniędzy…

A spiker piał i grzmiał na pół Lubartowa – Unia Hrubieszów – Hrubieszów!!!