Udany debiut w Rejonowej Gimnazjadzie drużynowego badmintona dziewcząt z Gimnazjum w Werbkowicach

W dniu 6.11.2013 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbyła się Rejonowa Gimnazjada drużynowego badmintona dziewcząt i chłopców Szkolnego Związku Sportowego (SZS).

W zawodach uczestniczyło 7 szkół w kategorii dziewcząt i chłopców:

Gimnazjum 4 Zamość, Gimnazjum Lubycza Królewska, Gimnazjum Krasnystaw, Gimnazjum Bełżec, Gimnazjum Łopiennik, Gimnazjum 5 Zamość, powiat hrubieszowski reprezentowany był przez Gimnazjum Werbkowice.

Dziewczęta z Werbkowic w składzie: Koryszko Klaudia, Dmytruk Iwanna (Bartłomiej Sadowski) rozpoczęły Turniej od wygranej z Gimnazjum w Bełżcu 3:0 trafiając w półfinale na faworytki zawodów Gimnazjum nr 5 w Zamościu pomimo walki o każdą lotkę uległy 3:0. W następnym pojedynku z Gimnazjum Lubycza Królewska pokazały charakter i po znakomitej walce wygrały 3:0. Niestety w pojedynku o strefę medalową uległy zawodniczkom z Gimnazjum Łopiennik zajmując w końcowym rozrachunku IV miejsce.

Chłopcy w końcowym rozrachunku zajęli VII miejsce zagrali w składzie: Hołdaś Patryk, Ślusarz Paweł.

Opiekunem obudwu drużyn był Bartłomiej Sadowski.

W turnieju w kategorii zarówno dziewcząt i chłopców wygrali faworyci z Zamościa reprezentujący klub KIKO.

Na zdjęciu – drużyny badmintonistów z Werbkowic.