Udany weekend sportowców z Werbkowic

Bardzo dużo pozytywnych emocji przyniósł kibicom z Werbkowic ostatni sportowy weekend.

Reklamy

 

II LIGA TENIS STOŁOWY

Tenisiści stołowi UKS Grot-Michał Werbkowice wygrali 8:2 z KS Sygnałem I Lublin. Punkty dla naszego klubu zdobyli:

Patryk Bednarz – 2,5

Szymon Litwin – 2,5

Rostoslaw Majovets -1,5

Błażej Ferens – 1,5

 

III LIGA TENIS STOŁOWY

Trzecioligowa drużyna tenisa stołowego z Werbkowic, po zaciętym pojedynku wygrała z KS Sygnał II Lublin 6:4. Punkty dla UKS Grot Michał Werbkowice zdobyli:

Tomasz Słupski – 2

Anton Rabukin – 2

Marek Jarzyński – 1,5

Jakub Korol – 0,5

 

IV LIGA PIŁKA NOŻNA

Mlks Kryształ Werbkowice wygrał z Victorią Żmudź 1:0. Upragnioną i oczekiwaną bramkę dla Kryształu w pięknym stylu strzelił Staś Rybka.

Po 11 meczach rundy jesiennej piłkarze Mlks Kryształ Werbkowice z 20 punktami plasują się na 3 miejscu w tabeli (eh gdyby nie ten walkower). Niestety, w niedzielnym meczu na boisku byliśmy świadkami chamstwa w wykonaniu zawodników gości z numerem 21 i 13. Ten pierwszy uderzył wcześniej łokciem, a później podciął nogi naszemu zawodnikowi i zaraz po tym, kiedy kibice i zawodnicy zareagowali, to bezczelnie się śmiał, natomiast drugi krzyczał do sędziego, a później pokazał wszystkim gest „olewki” i nawet nie dostał kartki. Moim zdaniem sędzia główny nie radził sobie dzisiaj na boisku w Werbkowicach.

Obserwator LZPN zabezpieczył płytkę, którą dostarczy do związku i mam nadzieję, że Komisja Dyscyplinarna ukarze pseudopiłkarzy ze Żmudzi.

Zasada „fair play” obowiązuje w każdej dyscyplinie, bo to jest szacunek do przeciwnika, bo w zasadzie „fair play” zawarta jest najważniejsza wychowawcza rola sportu, kształtująca moralną postawę sportowców.

 

Danuta Muzyczka

fot. MLKS Kryształ Werbkowice