Udział szkół z powiatu hrubieszowskiego w zawodach wojewódzkich SZS w roku szkolnym 2011/2012

Szkolny Związek Sportowy organizuje zawody sportowe dla szkół na szczeblu miejskim lub gminnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim a nawet centralnym. Poniżej wykaz, jak poszło szkołom czy uczniom z Hrubieszowa i jego powiatu już na zawodach wojewódzkich, do których nie jest tak łatwo po tych wszystkich szczebelkach awansować, a tam stanąć na podium.

Reklamy

Igrzyska – Szkoły Podstawowe

 

25.10. – w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe.

Oliwia Ciesielczuk SP 3 Hr. zajęła 15 miejsce na dystansie 600 m w roczniku 2001 i młodsze.

16.04. Chełm – Dziewczęta z SP nr 3 w Hrubieszowie zajęły 5-6 miejsce w mini – koszykówce, opiekun Joanna Różańska

17.04. Biała Podlaska – Chłopcy z SP nr 3 z Hrubieszowa zajęli 4 miejsce w mini – koszykówce, opiekun Tomasz Lenard

15.05. w Zamościu – odbyły się Finały Województwa Lubelskiego w sztafetach dla szkół. Z Hrubieszowa

2. miejsce zajęła przygotowana przez Marzannę Bielecką sztafeta 4x100m dziewcząt – 58,98 z podstawówki ZSM nr 2, ulegając zwyciężczyniom zaledwie… parę centymetrów! W składzie: Barańczuk Karolina, Kupiec Aleksandra, Palonka Sandra, Gontarz Jagoda,

chłopcy 4×100 m 7. SP 3 Hrubieszów – 60,21, opiekun Tomasz Lenard.

 

Sztafeta szwedzka

dziewczęta 9. SP 3 Hrubieszów – 3:03,96, opiekun Joanna Różańska,

chłopcy 6. SP Dołhobyczów – 2:41,13, opiekun ?

 

Gimnazjada – Gimnazja

 

16.11. Kocudza – Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnym Tenisie Stołowym,

dziewczęta:

17/24. Katarzyna Wietrzyk Mircze, opiekun Urszula Przytuła,

25/28. Agata Mazur Uchanie Zbigniew Skrzat,

27.03. – Lublin Wojewódzka Gimnazjada w Koszykówce Chłopców 27.03. – Lublin

5/6. G. 3 Hrubieszów op. Kamil Wojciechowski

23.04. – w Łukowie odbył się finał wojewódzki Gimnazjady chłopców w piłce ręcznej. Szczypiorniści Trójki zajęli w zawodach 4 lokatę, przegrywając w meczu o brązowy medal z Lublinem 10:15.

Skład Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie:

Magdziak Konrad, Chachler Albert, Kazan Dominik, Wiejak Michał, Krasocki Bartłomiej, Jóźwiak Damian, Nowosad Kacper, Kazan Kacper,  Popławski Kacper, Sacharczuk Jakub, Łubkowski Przemysław, Mierzwa Mateusz, Skoczylas Dominik, Czerniak Oktawian. Opiekunowie: Wojciechowski Kamil, Drączkowski Czesław.

15.05. Zamość – Wojewódzkie Biegi Sztafetowe LA

sztafeta szwedzka- dziewczęta4. G. 3 Hrubieszów 2:38,70, opiekun Wiesław Grzyb,

chłopcy 5. G. 2 Hrubieszów – 2:17,80, opiekun Elwira Pawłowska,

4×100 m dziewczęta 5. G. 2 Hrubieszów, opiekun Elwira Pawłowska,

chłopcy 10. G. ZS 2 Hrubieszów – 52,64, opiekun Dawid Lewandowski

5.06. w Zamościu – odbyły się Gimnazjalne Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Wśród startujących była również grupa uczniów naszego powiatu, którzy zdobyli łącznie 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Najlepiej zaprezentował się

MICHAŁ ŁOPOCKI (Gimnazjum 1 Hrubieszów), który zdobył złoty medal w biegu na 100 m wynikiem 11,32. Srebrne medale zdobyli:

MONIKA ZEBZDA (Gimnazjum Horodło) w skoku w dal wynikiem 4,67

i sztafeta chłopców 4×100 m Gimnazjum 1 Hrubieszów wynikiem 47,61.

Brązowy medal zdobył KAMIL SŁAWIŃSKI (Gimnazjum Horodło) w biegu na 2000 m wynikiem 6:21,53. Opiekunami/nauczycielami medalistów byli: Zofia Bodes (Gimnazjum nr 1 Hrubieszów) i Mirosław Kamień (Gimnazjum Horodło).

4. Arkadiusz Malesa G. 1 Hrubieszów 100 m – 11,71

4. Albert Chachler G. 3 Hrubieszów 300 m – 38,77

4. Kacper Nowosad G. 3 Hrubieszów w dal – 5.66

8. Jakub Sacharczuk G. 3 Hrubieszów w dal – 5.32

9. Dominika Zając G. 3 Hrubieszów kula 3kg – 9.24

9. Piotr Gardzioła G. 1 Hrubieszów oszczep – 34.28

10. Ewa Kosowicz G. ZS 2 Hrubieszów wzwyż – 130

10. Piotr Milewicz G. Mircze wzwyż – 150

11. Szymon Dec G. Werbkowice wzwyż – 145

11. Beata Kaczyńska G. Horodło 1000 m – 3:47,45

12/13. Ewelina Gajewska G. ZS 2 Hrubieszów wzwyż – 125

13. Sebastian Wójcik G. Uchanie 1000 m – 3:07,04

 

Licealiada – szkoły ponadgimnazjalne

12.10. w Zamościu odbyła się w ramach Licealiady Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna dla szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta 9. ZS nr 2 w Hrubieszowie -1070 pkt.

op. Cygan Barbara, Kusiak Anna

w składzie:

100m Kasprowicz Karolina 93 14,02 120,

Kondratiuk Edyta 94 15,05 95,

Kożuch Kamila 93 14,93 98,

400m Worożbit Paulina 94 67,14 108,

Grabowska Katarzyna 94 75,66 70,

Mielniczuk Magda 94 69,24 97,

800m Mazurek Katarzyna 94 2:58,64 52,

Pirogowicz Kamila 93 2:58,36 53,

W dal Podgórska Natalia 95 4,08 96,

Sala Joanna 93 3,95 90,

Dębowczyk Paulina 94 4,22 101,

Kula Borkowska Karolina 93 8,47 128,

Patyjewicz Marta 93 7,75 121,

Czerwieniec Iza 94 7,46 118,

4x100m ZS2 Hrubieszów 57,79 96;

 

Chłopcy 2 miejsce ZS3 Hrubieszów- 1266 pkt.

op. Brudnowski Krzysztof

w składzie:

100m Sobczuk Konrad 94 12,07 121,

Gałan Marcin 93 13,10 83,

Szumski Bartłomiej 93 12,92 89,

400m Wojtowicz Mateusz 94 60,57 79,

Sitarz Kamil 93 54,55 123
Mielniczuk Jakub 95 56,17 111,

1500m Szostak Paweł 93 4:08,09 133,

Naja Krzysztof 95 4:52,24 52
Zacharczuk Albin 93 4:20,47 106,

W dal Wyżyn Daniel 94 5,85 110,

Smoła Sebastian 93 4,90 72

Maciejewski Maciej 95 5,27 86,

kula Nowosad Maciej 93 12,82 143,

Gajewski Wojciech 94 12,24 128,

Hunia Patryk 95 9,61 101,

4x100m ZS3 Hrubieszów 47,68 116.

20.10. w Tomaszowie Lubelskim – odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych, wśród dziewcząt wysoką 6 pozycję zajęła drużyna ZS nr 2 z Hrubieszowa, opiekun Anna Kusiak.

25.10. na stadionie w Adamowie – odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. Z naszego powiatu startowali uczniowie z ZS 3 w Hrubieszowie.

Złoty medal po zaciętej walce na dystansie 3000 m wywalczył Paweł Szostak,

a Albin Zacharczuk był 4.

Drużynowo ZS nr 3 w Hrubieszowie zajął 3 miejsce.

Opiekunem był Marek Obszyński.

17.11. Kocudza – Wojewódzka Licealiada w Indywidualnym Tenisie Stołowym

Dziewczęta:

13/16. Marta Wójcicka ZS 3 Hrubieszów, opiekun Marek Obszyński

23.02. Zamość – Wojewódzka Licealiada w drużynowym tenisie stołowym,

dziewczęta

9-11. ZS 3 Hrubieszów, opiekun Marcin Nowak

15.05. Zamość Sztafety, szwedzka dziewczęta

6. ZS 2 Hrubieszów, opiekun Anna Kusiak

 

Na podstawie strony internetowej LW SZS w Lublinie opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak).