Udział szkół z powiatu hrubieszowskiego w zawodach wojewódzkich SZS w roku szkolnym 2011/2012

Szkolny Związek Sportowy organizuje zawody sportowe dla szkół na szczeblu miejskim lub gminnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim a nawet centralnym. Poniżej wykaz, jak poszło szkołom czy uczniom z Hrubieszowa i jego powiatu już na zawodach wojewódzkich, do których nie jest tak łatwo po tych wszystkich szczebelkach awansować, a tam stanąć na podium.

Igrzyska – Szkoły Podstawowe

25.10. – w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe.

Oliwia Ciesielczuk SP 3 Hr. zajęła 15 miejsce na dystansie 600 m w roczniku 2001 i młodsze.

16.04. Chełm – Dziewczęta z SP nr 3 w Hrubieszowie zajęły 5-6 miejsce w mini – koszykówce, opiekun Joanna Różańska

17.04. Biała Podlaska – Chłopcy z SP nr 3 z Hrubieszowa zajęli 4 miejsce w mini – koszykówce, opiekun Tomasz Lenard

15.05. w Zamościu – odbyły się Finały Województwa Lubelskiego w sztafetach dla szkół. Z Hrubieszowa

2. miejsce zajęła przygotowana przez Marzannę Bielecką sztafeta 4x100m dziewcząt – 58,98 z podstawówki ZSM nr 2, ulegając zwyciężczyniom zaledwie… parę centymetrów! W składzie: Barańczuk Karolina, Kupiec Aleksandra, Palonka Sandra, Gontarz Jagoda,

chłopcy 4×100 m 7. SP 3 Hrubieszów – 60,21, opiekun Tomasz Lenard.

Sztafeta szwedzka

dziewczęta 9. SP 3 Hrubieszów – 3:03,96, opiekun Joanna Różańska,

chłopcy 6. SP Dołhobyczów – 2:41,13, opiekun ?

5/6. G. 3 Hrubieszów op. Kamil Wojciechowski

23.04. – w Łukowie odbył się finał wojewódzki Gimnazjady chłopców w piłce ręcznej. Szczypiorniści Trójki zajęli w zawodach 4 lokatę, przegrywając w meczu o brązowy medal z Lublinem 10:15.

Skład Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie:

Magdziak Konrad, Chachler Albert, Kazan Dominik, Wiejak Michał, Krasocki Bartłomiej, Jóźwiak Damian, Nowosad Kacper, Kazan Kacper,  Popławski Kacper, Sacharczuk Jakub, Łubkowski Przemysław, Mierzwa Mateusz, Skoczylas Dominik, Czerniak Oktawian. Opiekunowie: Wojciechowski Kamil, Drączkowski Czesław.

15.05. Zamość – Wojewódzkie Biegi Sztafetowe LA

sztafeta szwedzka- dziewczęta4. G. 3 Hrubieszów 2:38,70, opiekun Wiesław Grzyb,

chłopcy 5. G. 2 Hrubieszów – 2:17,80, opiekun Elwira Pawłowska,

4×100 m dziewczęta 5. G. 2 Hrubieszów, opiekun Elwira Pawłowska,

chłopcy 10. G. ZS 2 Hrubieszów – 52,64, opiekun Dawid Lewandowski

5.06. w Zamościu – odbyły się Gimnazjalne Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Wśród startujących była również grupa uczniów naszego powiatu, którzy zdobyli łącznie 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Najlepiej zaprezentował się

MICHAŁ ŁOPOCKI (Gimnazjum 1 Hrubieszów), który zdobył złoty medal w biegu na 100 m wynikiem 11,32. Srebrne medale zdobyli:

MONIKA ZEBZDA (Gimnazjum Horodło) w skoku w dal wynikiem 4,67

i sztafeta chłopców 4×100 m Gimnazjum 1 Hrubieszów wynikiem 47,61.

Brązowy medal zdobył KAMIL SŁAWIŃSKI (Gimnazjum Horodło) w biegu na 2000 m wynikiem 6:21,53. Opiekunami/nauczycielami medalistów byli: Zofia Bodes (Gimnazjum nr 1 Hrubieszów) i Mirosław Kamień (Gimnazjum Horodło).