UEFA Grassroots Day 2011

25 maja 2011 roku odbyła się druga edycja święta piłki amatorskiej – UEFA Grassroots Day. Reakcja Audycji Sportowej Ole zapraszała do udziału w turniejach, pokazach oraz konkursach w Zamościu i Krasnobrodzie, które odbyły się z okazji UEFA Grassroots Day, czyli wydarzenia promującego amatorską piłkę nożną.

Reklamy

Współorganizatorami imprezy byli Polski Związek Piłki Nożnej, Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i Klub Kibica Igrosu Krasnobród.

W Zamościu imprezy rozłożono na 2 dni. Najpierw we czwartek (26 maja) na Rynku Wielkim odbyła się akcja „Kopnij piłkę”, zachęcająca do gry w piłkę nożną – symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów oraz „Wielki album ulicznych piłkarzy” – stworzenie internetowego albumu zdjęć uczestników akcji „Kopnij piłkę”. Była także okazja do zdobycia ciekawych nagród w turniejach wiedzy o piłce nożnej. Całości towarzyszyła grupa Freestyle Football (Michał Rycaj – zwycięzca Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2010 i Pucharu Polski w 2009 r., Paweł Wierzchowski oraz Sergij Myroniuk z Ukrainy) i iluzjonista Igor Lewandowski.

Dzień później – 27 maja – zamojscy karatecy zrzeszeni w Zamojskim Klubie Karate Tradycyjnego (pod okiem instruktora Radosława Niziołka) zmierzyli się w konkursie piłkarskiej żonglerki.

Przy współpracy z Klubem Kibica Igrosu Krasnobród przygotowany został konkurs „Przedszkolaki o piłce i Igrosie” dla maluchów z Przedszkola w Zespole Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie. Dzieciaki miały za zadanie wykonać dowolny rysunek, malunek, szkic lub dowolną pracę plastyczną na temat wyobrażeń dzieci dotyczących piłki nożnej i klubu Igros Krasnobród. Dla autorów najciekawszych prac przygotowano dyplomy, zestawy upominków i gadżety klubowe.

„Po raz drugi włączyłem się z moją redakcją do organizowania UEFA Grassroots Day. Ubiegłoroczna edycja przekonała mnie, że jest zapotrzebowanie w regionie na tego typu sportową zabawę i rywalizację. Nie możemy zapominać, że profesjonalna piłka nożna nie będzie sprawnie funkcjonować bez pracy z najmłodszymi. Wystarczy popatrzeć na uśmiechy dzieciaków kopiących piłkę. Grassroots Day to prawdziwe święto piłki u podstaw. Profesjonalny futbol nie może istnieć bez zdrowych korzeni! Najważniejszym zadaniem Dnia Grassroots było pokazanie, że piłka nożna jest zabawą dla wszystkich. Cieszę się, że w tej edycji wsparł nas ZOZPN. Impreza została przyjęta tak ciepło przez Zamościan, jak w roku ubiegłym” – podsumowuje koordynator UEFA Grassroots Day, redaktor Audycji Sportowej Ole Tomasz Pakuła.

Audycja Sportowa Ole