UEFA Grassroots

HrubieszówLublin

Reklamy

31 marca 2009 nauczyciele i trenerzy piłki nożnej z województwa lubelskiego mieli okazję poznawać najnowsze rozwiązania dotyczące piłkarskiego szkolenia dzieci w wieku 7-13 lat. W darmowych szkoleniach niestety nie wzięli udziału trenerzy z Unii Hrubieszów.

Akademia Piłkarska Grassroots to pierwszy projekt realizowany przez PZPN w ścisłej współpracy z UEFA dotyczący szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. W Lublinie zabrakło jedynie Stefana Majewskiego, który przebywał z kadrą narodową na zgrupowaniu przed meczem z San Marino.

Reklamy

Informacja o szkoleniu wraz z formularzem zgłoszeniowym zamieszczone były na oficjalnej stronie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, gdzie zamieszczane są wszystkie ważne informacje dotyczące piłki nożnej w okręgu zamojskim (www.zozpn.pl). Niestety – w darmowym szkoleniu nie wziął udziału żaden z trenerów UNII Hrubieszów.

Od 9 marca nauczyciele i trenerzy piłki nożnej z całej Polski będą mieli okazje poznawać najnowsze rozwiązania dotyczące piłkarskiego szkolenia dzieci w wieku 7-13 lat. W ramach Programu UEFA Grassroots, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje cykl 16 spotkań podczas których doświadczeni prelegenci prowadzić będą zajęcia praktyczne i teoretyczne.

***

Szkolenie dla nauczycieli i trenerów piłki nożnej w ramach Programu UEFA Grassroots

– Akademia Piłkarska Grassroots rozpoczyna swoją działalność na początku marca, potem, aż do 6 kwietnia odwiedzimy 16 wybranych miast we wszystkich województwach. Staraliśmy się wybierać takie lokalizacje, które umożliwią nam przeprowadzenie zajęć praktycznych i teoretycznych na najwyższym poziomie. Mamy do dyspozycji świetnych wykładowców wśród których będą między innymi Stefan Majewski oraz Edward Klejdinst. – opowiada Tomasz Zabielski koordynator tego projektu z ramienia PZPN.

Do udziału w zajęciach zapraszamy nauczycieli odpowiedzialnych za sportowe i piłkarskie wychowanie dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów szkoleniowych, które będzie mógł wykorzystywać w swojej pracy.
Szkolenia są darmowe i trwają od godz. 10.00 do 17.00.

Program szkolenia

10.00 – 10.15 – Prezes Wojewódzkiego ZPN
10.15 – 11.15 – Rola i znaczenie Grassroots w strukturze szkoleniowej PZPN – Tomasz Zabielski
11.15 – 12.15 – Szkolenie bramkarzy – Piotr Wojdyga
12.15 – 12.30 – Przerwa kawowa
12.30 – 13.30 – Motoryka ze szczególnym uwzględnieniem szybkości i koordynacji – Bartek Zalewski
13.30 – 14.30 – Nauczanie techniki – Edward Klejndinst/Marcin Dorna
14.30 – 14.45 – Przerwa kawowa
14.45 – 15.45 – Doskonalenie techniki w formie gier i zabaw – Krzysztof Chrobak
15.45 – 16.45 – Formy gry – Stefan Majewski
16.45 – 17.00 – Podsumowanie konferencji, zakończenie

W Lublinie zabrakło Stefana Majewskiego bowiem przebywał z kadra narodową na zgrupowaniu przed meczem z San Marino. (www.uks.info.pl)

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009