UKS „Jedynka” na zawodach Pucharu Świata w Kietrzu – 1 i 4 miejsce Leszka Kryszczuka (ZDJĘCIA)

W rozgrywanych w ubiegły weekend zawodach z tegorocznej edycji Pucharu Świata, które odbywały się w miejscowości Kietrz, nie zabrakło zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie.

W sobotę 19 marca 2022r. odbyły się Holenderskie zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, pod nazwą  „KAR-TEL-CUP, Pieter do Boer Memorial”.  W tym dniu startujący w klasie modeli F1B modele z napędem gumowym,  Instruktor Leszek Kryszczuk przystępując do dogrywki zajął 4 miejsce, wyprzedzili go reprezentanci Polski oraz Niemiec.

W drugim dniu zawodów przebiegających pod nazwą „SPZG-CUP Antoon van Eldik Memorial”, instruktor również wystąpił w dogrywce i stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając reprezentantkę Niemiec oraz zawodnika z Wielkiej Brytanii.

Zawody, zaliczane do punktacji Pucharu Świata są rozgrywane w krajach, które zgłosiły organizację do Światowej Federacji Sportów Lotniczych i zostały wpisane do kalendarza imprez.

Uczestnikami zawodów byli reprezentanci  Holandii, Polski, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Austrii.