UKS Jedynka na zawodach Pucharu Świata w Słowacji [ZDJĘCIA]

W dniach 24-25 września 2022 roku w miejscowości Zabokreky nad Nitrou w Słowacji, odbyły się dwudniowe zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, zaliczane do punktacji Pucharu Świata.

Reklamy

Udział w zawodach zgłosili – instruktor z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie Leszek Kryszczuk, startujący w klasie modeli z napędem gumowym oraz Piotr Wielosz – Hałasa, który wystartował w klasie modeli F1A.

W pierwszym dniu zawodów instruktor Leszek Kryszczuk zajął wysokie 5 miejsce. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy. Na drugim miejscu podium stanął Daniel Cimochowski z Białegostoku, a na miejscu trzecim również zawodnik z Ukrainy.

Reklamy

­

Piotr Wielosz – Hałasa uplasował się na miejscu 14.

W zawodach udział wzięli reprezentanci z: Ukrainy, Kanady, Norwegii, Czech, Słowacji, Estonii, Austrii, Chorwacji, Niemiec, Bułgarii, Serbii, Słowenii, Litwy, Szwecji, Węgier, Francji i Polski.

Zawodnicy biorący udział w zawodach Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających to światowa czołówka tzn. byli i obecni mistrzowie. Udział instruktora Leszka oraz zawodnika Piotra w zawodach takiej rangi można zaliczyć do udanych. Zdobyta wiedza i doświadczenie są bezcenne i zostaną przekazane młodym modelarzom, co zapewne zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w ich modelarskim współzawodnictwie – informuje UKS Jedynka.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. UKS Jedynka


Zobacz też:

Biegiem uczcili Pamięć Żołnierzy Września 1939. Ksiądz Tomasz Szady wygrał w kategorii „mundurowi” [ZDJĘCIA]

Biegiem uczcili Pamięć Żołnierzy Września 1939. Ksiądz Tomasz Szady wygrał w kategorii „mundurowi” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →