25 kwietnia 2024

Umiem grać i o zdrowie dbać

HrubieszówHrubieszów

W dniu 1 sierpnia 2009 r. rozegrany został I Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Umiem grać i o zdrowie dbać”. Do turnieju przystąpiły trzy drużyny. Mecze prowadzone były systemem „każdy z każdym”.

Czas gry – dwie połowy po 15 minut.

W pierwszym meczu pomiędzy Jagiellonami, a Popówka Team było 1 : 7. W drugim meczu Husynne wygrało z Jagiellonami 7 : 0. Trzeci mecz był jednocześnie finałem rozgrywek i rozgrywany był dwa razy po 20 minut.

Po bardzo ciekawym pojedynku zwyciężyła drużyna z Husynnego. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miała ekipa Popówka Team. W drugiej połowie na 10 minut przed końcem meczu Popówka prowadziła 5 : 0. Jednak ostatnie dziesięć minut było popisem strzeleckim zawodników z Husynnego – między innymi Daruk Michał zdobył 4 bramki. Ostatecznie Husynne wygrało 6 : 5 z Popówką.

Kolejność końcowa i zawodnicy reprezentanci poszczególnych drużyn:

1 miejsce Husynne w składzie: Cezary Gałka, Łukasz Magier, Michał Grzeszczuk – 3 gole, Daniel Daruk – 6 goli (Król strzelców), Piotr Lisiczyński (Najlepszy bramkarz), Adrian Wawrzaszek – 3 gole (Najlepszy piłkarz turnieju), Mateusz Wypych – 1 gol, Mateusz Brodziak.

2 miejsce Popówka TEAM w składzie: Pachla Konrad – 2 gole, Dworzański Adrian, Dariusz Bielak, Bakalarczuk Marcin – 4 gole, Kolęda Krzysztof – 2 gole, Gałan Marcin – 4 gole, Łukasz Wilczek, Zapał Piotr.

3 miejsce Jagielony w składzie: Radosław Koza, Jakub Smal, Krystian Winogrodzki – 1 gol, Rafał Winogrodzki, Maciej Dudek, Maciej Smal, Jakub Witowski, Kamil Rewer, Kamil Klamer, Mateusz Świerczek.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci piłek do nogi. Najlepsi zawodnicy turnieju również otrzymali dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

Organizator – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZS nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły”.
Współorganizator – HOSiR.

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Hrubieszów.

***

PS.
Zadziwiające jest, że w tak dużej populacji podczas wakacji do gry w turnieju w piłkę nożną zgłosiło się tylko 26 chłopaków. Jeszcze pół roku temu w takim samym turnieju grało prawie 200 zawodników. Co się z nimi stało? A może wpisowe przekracza ich możliwości. Nie zdarzyło się jeszcze, że drużyna, której brakowało kilka złotych nie została dopuszczona do udziału w turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie ”Dla Szkoły”.