Unia Białopole zaprasza!

Miejscowość Białopole w swoim czasie wchodziła w skład powiatu hrubieszowskiego, jadąc do Lublina przez Chełm przejeżdżamy przez nią, więc znana jest prawie wszystkim a ja dodatkowo zachęcam do obserwowania zmagań piłkarskiego zespołu o bliskiej dla Hrubieszowian nazwie Unia i którą dodatkowo wzmacniają wychowankowie hrubieszowskiego zespołu, jak i innych pobliskich klubów.

Reklamy

 

Trenerem białopolskiej ekipy występującej w chełmskiej klasie okręgowej jest były trener Huraganu Hrubieszów Waldemar Kogut.

Już w najbliższą niedzielę od godz. 14.00 ciekawy mecz Unia Białopole – lider Start Krasnystaw, masz czas  – pokibicuj!

Reklamy

 

Chełmska Klasa Okręgowa!

Tabela po 8 rundach 

1.

 Start Krasnystaw

19

6

1

1

27-10

2.

 Granica Dorohusk

16

5

1

2

23-17

3.

 Sparta Rejowiec Fabryczny

16

5

1

2

20-9

4.

 Frassati Fajsławice

14

4

2

2

19-14

5.

 Brat Siennica Nadolna

14

4

2

2

22-12

6.

 Hetman Żółkiewka

14

4

2

2

13-11

7.

 Eko Różanka

14

4

2

2

26-11

8.

 Unia Białopole

13

4

1

3

27-19

9.

 Ogniwo Wierzbica

11

3

2

3

14-12

10.

 Unia Rejowiec

9

3

0

5

13-20

11.

 Vitrum Wola Uhruska

7

2

1

5

10-26

12.

 Ruch Izbica

6

2

0

6

12-29

13.

 Tatran Kraśniczyn

6

1

3

4

9-19

14.

 Spółdzielca Siedliszcze

0

0

0

8

8-34

 

Ze strony internetowej Unii Białopole:

Ostatni mecz ligowy

W Niedzielę Unia Białopole udała się do Kraśniczyna na pojedynek z Tatranem, w ramach VIII kolejki chełmskiej klasy okręgowej. Nasz zespół przełamał wyjazdową niemoc i pokonał pobliskiego rywala 6:1, sprawiając tym samym radość licznie zebranym kibicom z Białopola. W tym dniu zagraliśmy dobre zawody udowadniając, iż można być także skutecznym zespołem na wyjeździe. Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę. Byliśmy zespołem, który wiedział, co chce osiągnąć. Graliśmy składnie z dużym zaangażowaniem i pomysłem, tworząc ciekawe akcje, z których padały bramki. Do przerwy prowadziliśmy 3:0. W drugiej odsłonie kontrolowaliśmy grę wiedząc, iż przeciwnik zechce ruszyć do przodu, odsłoni się i będzie można pokusić się o kolejne trafienia. Tak tez było. Prawdziwym bohaterem meczu został zespół, który pomimo absencji kilku czołowych zawodników pokazał prawdziwego ducha walki. W pojedynku zabrakło Jabłońskiego, Dybla, Szyszki i Leśnickiego, to jednak nie przeszkodziło pokazać się zmiennikom z jak najlepszej strony. Kolejny świetny mecz rozegrał Tomek Ćwikło. W środku pola jak za dawnych lat brylował Arek Słomka, który z Szymonem Łukaszewskim stworzyli prawdziwą jakość. W ataku 2 x hattrick. Żenia z Radkiem pokazali jak celnie wypunktować gospodarzy.

Skład: Wikło, Stepaniuk, Bureć, Komosa, Nazaruk, Grzywna (75′ Łukaszewski.J), Słomka, Łukaszewski Sz., Tabuła (80′ Tytuła), Hrui, Ciołek.

Bramki: Hrui (13,36,80′), Ciołek (26,70,85′)

 

***

 

Trener Unii Białopole Waldemar Kogut:

Zespół UNII Białopole wziąłem w tarapatach. Cudem utrzymaliśmy się przed spadkiem. Odbudowałem skład, w którym  pomogli mi zawodnicy z Hrubieszowa. W drużynie grali tak zawodnicy jak Marcin Szwiec, Adam Frąk, Arek Sekulski czy Robret Cymborski. W poprzednim sezonie w każdym meczu z dobrej strony pokazał się Adrian Oleszczuk, napastnik Unii Hrubieszów. W obecnym sezonie pozyskaliśmy z Unii Hrubieszów Yevgienija Hruii, który już zdobył 8 bramek. Oprócz niego w naszej drużynie gra Kamil Tabuła z Unii i Artur Tytuła z Huraganu Hrubieszów. W okresie przygotowawczym pokonaliśmy Unię Hrubieszów 4:1. Chciałbym, aby współpraca między naszymi klubami się układała, bo jestem cały sercem za UH. Dziś prawdziwą gwiazdą jest niedoceniony w Hrubieszowie Hruii.

 

***

 

Kadra Unii Białopole

 

Bramkarze:

Tomasz WIKŁO, Piotr SIEWAK, Adam ROMASZEWSKIJ, Bartłomiej NOWOSAD 

 

Obrońcy:

Wojciech BUREĆ, Arkadiusz SŁOMKA, Michał GRZYWNA, Damian TUKIENDORF, Kordian NAZARUK, Kamil LEŚNICKI.

 

Obrońca/Pomacnik:

Tomasz SOROKA, Hubert KOŁODZIEJCZYK w trakcie załatwiania transferu, Dawid STEPANIUK, Jakub ŁUKASZEWSKI.

 

Pomocnicy:

Adrian ZDYBEL, Szymon ŁUKASZEWSKI, Jacek SZYSZKO, Damian KOMOSA, Kamil TABUŁA, Artur TYTUŁA.

 

Napastnicy:

Michał JABŁOŃSKI, Yevhenii HRUI, Radosław CIOŁEK, Grzegorz FEDEC.

 

Przybyli: Yevhenii Hrui, Kamil TABUŁA (Unia Hrubieszów), Radosław CIOŁEK (Vitrum Wola Uhruska), Jacek SZYSZKO (Sawena Sawin), Michał GRZYWNA (Granica Dorohusk), Kamil LEŚNICKI (Spółdzielca Siedliszcze), Arkadiusz SŁOMKA (ostatnio Chełmianka Chełm), Artur TYTUŁA (Huragan HRUBIESZÓW), Jakub ŁUKASZEWSKI (wznowił treningi), Bartłomiej NOWOSAD (Chełmianka Chełm).

Z zespołu ubyli: Przemysław RONDOŚ (Granica Dorohusk), Adam FRĄK, Arkadiusz SEKULSKI, Marcin SZWIEC (poszukują klubu), Robert CYMBORSKI, Kamil KACZYŃSKI (Huragan Hrubieszów), Mateusz ADAMIEC (Sparta Rejowiec Fabryczny).

 

***


Więcej o klubie i zdjecia na:

gksuniabialopole.futbolowo.pl

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Fot. gksuniabialopole.futbolowo.pl, lubiehrubie.pl