Unia – Hetman 0:3. Pucharu Polski ZOZPN dla drużyny z Zamościa

W meczu finałowym Pucharu Polski Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Unia przegrała na własnym boisku z Hetmanem Zamość 0:3.

Niestety, nie powtórzy się ubiegłoroczna przygoda Unii w Pucharze Polski. Po meczu, który w pełni kontrolowała drużyna Hetmana, Hrubieszów żegna się z tymi rozgrywkami. Gratulujemy drużynie z Zamościa zasłużenie zdobytego trofeum.

***

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 0:3 (0:1)

MKS Unia Hrubieszów: Tomczyszyn – Alokhin, Kazan, Kamiński (70′  Onkiewicz), Grui (65′ Pańko), Góralski, Podgórski (80′  Herda), Oleszczuk (66′  Blicharz), Pietrusiewicz, Greniuk (81′  Romanowski), Wiejak (80′  W. Baran). Trener: Dariusz Herbin. Ławka: Kociach, Herda, Romanowski, Onkiewicz, Baran, Pańko, Blicharz

KS Hetman Zamość: Kowalczyk – Kopyciński (46′ Dudek), Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (46′  Skiba), Słotwiński, Kycko (72′  Pęcak), Buczek (46′  Pupeć), Oziemczuk, Turczyn (46′  Myśliwiecki), Olszak (46′  Rusiecki). Trener: Jacek Ziarkowski.

Bramki: Kamil Oziemczuk (4′, 58′, 90′).

Żółte kartki:

Unia: 74′ Kamiński, 89′ Góralski, 90′ Pańko.

Hetman: 47′ Pupeć, 80′ Żmuda, 83′ Skiba.

Sędziowie: Paweł Tucki-główny, Piotr Burak i Marcin Kluk-asystenci (wszyscy OKS ZOZPN Zamość).

Po zakończonym meczu nastąpiła uroczysta dekoracja obu zespołów i sędziów. Hetman Zamość (zawodnicy, kadra szkoleniowa oraz Prezes Adam Adamczuk i Wiceprezes Tomasz Sak) został nagrodzony złotymi medalami, pucharem, a także okolicznościowym czekiem na 2000 zł ufundowanym przez Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Unia Hrubieszów otrzymała srebrne medale, puchar i czek na 1200 zł-fundatorem był Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Nagrody, medale, czeki i puchary wręczali: Burmistrz Hrubieszowa Pani Marta Majewska, Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Sekretarz Zarządu ZOZPN Tadeusz Gontarz, Członkowie Zarządu ZOZPN Tadeusz Dudek i Krzysztof Fidor oraz Przewodniczący Wydziału Gier ZOZPN Henryk Kowalski. Serdecznie podziękowania należą się Zarządowi MKS Unia Hrubieszów z Prezesem Jarosławem Łukiewiczem i Wiceprezesem Wojciechem Lecko za bardzo dobrą organizację Finału. (info: ZOZNP / Andrzej Swacha)

***

Ze strony HOSiR:

KS Hetman Zamość zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu okręgu ZOZPN

Goście dość pewnie pokonali obrońców trofeum Unię Hrubieszów w stosunku 3:0. Piłkarze Jacka Ziarkowskiego, którzy niedawno zapewnili sobie awans do III ligi, dość szybko, bo już w 4 minucie, objęli prowadzenie po ładnej akcji wykończonej strzałem do pustej bramki przez Kamila Oziemczuka.

Goście mogli szybko podwyższyć wynik po fatalnych błędach obrony Unii, ale nie potrafili wykorzystać kilku stuprocentowych sytuacji. Pónej tempo meczu spadło i do końca pierwszej połowy niewiele się działo.

Po przerwie obie drużyny zaczęły przeprowadzać składniejsze akcje. W 58 minucie goście ponownie wykorzystali błędy w obronie gospodarzy i Kamil Oziemczuk ponownie wbił piłkę do bramki Unii z bliskiej odległości.

Unia próbowała atakować mocniej, ale bardzo dobrze ustwiona obrona piłkarzy Hetmana pozwalała rywalom dostać się tylko w okolice 20 metra.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, kolejną bramkę zdobył Oziemczuk, notując tym samym hat tricka.

Hetman Zamość zdobył Puchar i będzie reprezentował okręg zamojski na szczeblu województwa lubelskiego.

Puchar i medale dla zawodników obu drużyn wręczali Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Stanisław Pryciuk – Prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.