18 kwietnia 2024

Unia Hrubieszów – Gryf Gmina Zamość 1:1

W niedzielnym meczu zamojskiej klasy okręgowej Unia Hrubieszów zremisowała na własnym boisku z Gryfem Gmina Zamość 1:1.

Unia Hrubieszów – Gryf Gmina Zamość 1:1 (0:1)

Bramka dla Unii: 79’ Romanowski

Skład Unii: Tomczyszyn, Kamiński, Wiejak, Baran, Kazan, Grui, Goralski, Oleszczuk M., Greniuk, Pańko, Blicharz

Ławka: Kociach, Aliohkin, Herda, Fulara, Romanowski, Onkiewicz, Pietrusiewicz

Zmiany: 46’ Pietrusiewicz za Blicharza, 63’ Fulara za Greniuka, 71’ Romanowski za Goralskiego, 73’ Onkiewicz za Wiejaka

Żółta kartka: 88’ Kazan

Ze strony HOSiR:

Na naszym stadionie zmierzyły się pierwsza z trzecią drużyną tabeli Zamojskiej Klasy Okręgowej. Od początku mecz zapowiadał się na ciekawe widowisko, bo goście nie przyjechali do Hrubieszowa po to, by się tylko bronić.

Unia w pierwszej połowie przeważała, ale nie potrafiła sforsować dobrze ustawionej linii obrony Gryfa. I gdy wydawało się, że I połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w ostatniej minucie gola dla Gryfa zdobył Mateusz Ząbczyk.

Po przerwie gospodarze ruszyli do huraganowych ataków na bramkę gości strzeżoną przez byłego bramkarza Unii Patryka Dobromilskiego, ale większość z nich kończyła się niecelnymi strzałami. Dopiero w 78 min wprowadzony 8 minut wcześniej Krystian Romanowski pięknym strzałem doprowadził do wyrównania. Warto wspomnieć, że ten sam zawodnik równie świetnym uderzeniem zapewnił Unii w zeszłym roku awans do 1/32 Pucharu Polski, podczas wygranego 1:0 meczu z Orlętami Radzyń Podlaski.

W końcówce spotkania goście wyprowadzili 2 świetne kontry, ale nie potrafili wykorzystać 100% sytuacji i mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Mimo remisu, Unia wciąż prowadzi w tabeli z 2 punktami przewagi nad Gromem Różaniec.