Unia Hrubieszów i Andoria Mircze w 1/4 Pucharu Polski. Kryształ odpadł

W środę 26 sierpnia 2020 r. zostały rozegrane mecze piłki nożnej 1/8 Pucharu Polski Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Po zwycięstwach, na wyższy poziom drabinki wspięły się Unia Hrubieszów i Andoria Mircze. Niestety odpadł Kryształ Werbkowice po przegranej z Huczwą Tyszowce.

1/8 Pucharu Polski Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

Wyniki:

Łada 1945 Biłgoraj – MKS Unia Hrubieszów 1:3,

GKS Andoria Mircze – GKS Błękitni Obsza (2:2 k. 4:3),

GKS Pogoń 96 Łaszczówka – STS Gryf Gmina Zamość 2:1,

MLKS Kryształ Werbkowice – TKS Huczwa Tyszowce 2:4.

Wolny los: TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, KS Hetman Zamość, LKS Grom Różaniec, ASPN Roztocze Szczebrzeszyn-wolny los.

***

9 września (środa) od godz.16:00 zostaną rozegrane mecze 1/4 Pucharu Polski: TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – MKS Unia Hrubieszów, GKS Andoria Mircze – KS Hetman Zamość, GKS Pogoń 96 Łaszczówka – LKS Grom Różaniec, ASPN Roztocze Szczebrzeszyn-TKS Huczwa Tyszowce.

***

Kto wygra zagra 23 września (środa) godz. 15:30 w 1/2 Pucharu Polski według ustaleń: 1-2/3-4 – 5-6/7-8. Finał Pucharu Polski przewidziano na wiosnę 2021r.

***

Ze strony Unii Hrubieszów:

Pucharowe zwycięstwo w Biłgoraju

Unia Hrubieszów w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN pokonała na wyjeździe 3:1 Ładę Biłgoraj i tym samym awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek. Bramki na wagę awansu zdobyli: Adrian Oleszczuk, Artur Szkutnik oraz Dawid Steciuk.

Już od pierwszych minut Unia Hrubieszów miała optyczną przewagę. W naszych szeregach brakowało jednak skuteczności. W pierwszych 20 minutach Unia Hrubieszów miała dwie dogodne sytuacje na zdobycie gola, jednak dobrze dysponowany dzisiejszego dnia był bramkarz Łady Biłgoraj. Jednak w 27 minucie przy strzale Adriana Oleszczuka był bez szans i Unia Hrubieszów wyszła na prowadzenie. Podopieczni Marka Sadowskiego i Mariusza Zająca nie zwalniali tempa i już pięć minut później drugą bramkę dla naszej drużyny zdobył Artur Szkutnik, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

W drugiej połowie nasi trenerzy dokonali zmian dając szansę zawodnikom, którzy mniej grali w lidze. Do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić gospodarze. Naszą drużynę przed utratą bramki ratowała najpierw poprzeczka, a następnie słupek. Jednak w 83 minucie Ładzie Biłgoraj za sprawą Pawła Nawrockiego udało się zdobyć kontaktowego gola. Chwilę później sędzia główny dzisiejszego spotkania był zmuszony przerwać mecz z powodu gwałtownej ulewy. Gdy deszcz ustał mecz został wznowiony. Łada za wszelką cenę chciała doprowadzić do remisu, jednak to Unia Hrubieszów w doliczonym czasie gry dobiła rywala, a na listę strzelców wpisał się Dawid Steciuk, ustalając wynik spotkania na 3:1

Łada Biłgoraj – Unia Hrubieszów 1:3 (0:2)

Skład Łady Biłgoraj: Szpot, Sawa, Kupiec, Kuliński, Kapuśniak, Niedźwiedzki (54′ Bielak), Nawrocki, Deriabin, Czerw (70′ Zwolak), Bevza (56′ Safin), Branewski (34′ Kubik)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn (46′ Kuczyński), A. Oleszczuk (46′ Wanarski), Turewicz, Pietrusiewicz, Blicharz, Wiejak, Greniuk (46′ Steciuk), Pańko (46′ Herda), Podgórski (46′ Kamiński), M.Oleszczuk (61′ Barszczewski), Szkutnik

Żółte kartki: Czerw, Bielak, Deriabin – Pietrusiewicz, Wiejak, Herda

Bramki: Nawrocki 84′ – A.Oleszczuk 27′, Szkutnik 32′, Steciuk 93′

Sędziował: Paweł Tucki

***

Kryształ Werbkowice – Huczwa Tyszowce 2:4 (2:3)

Bramki: Mulawa (23′), Reszczyński (28′) – Ziółkowski (15′, 76′ – po rzucie karnym), Kaznokha (19′, 34′)

Kryształ: Suchodolski Robert – Mulawa Grzegorz, Wójtowicz Maciej, Borys Sergiej, Omański Błażej, Otręba Damian (65′ Kozioł Kordian), Jabłoński Michał, Reszczyński Bartłomiej, Jarosz Jakub, Więcaszek Wojciech

Huczwa: Wyłupek Jakub – Okalski Damian, Ziółkowski Damian, Lis Artur, Daszkiewicz Dawid, Krosman Patryk, Gilarski Damian, Maziarka Oliwer, Popko Szczepan, Kaznokha Mykhailo, Kycko Rafał

Żółte kartki: Reszczyński, Borys x2, Otręba, Wójtowicz, Więcaszek – Maziarka, Popko, Krosman

Czerwone kartki: Borys (70′ za drugą żółtą)