Unia Hrubieszów najlepsza w biegowym Grand Prix 2012!

W Puławach 11.11.2012 r. przy Biegach Niepodległości, tradycyjnie zostało zorganizowane podsumowanie, tym razem już Jubileuszowego XX GRAND PRIX POLSKI ŚRODKOWO – WSCHODNIEJ W BIEGACH ULICZNYCH I PRZEŁAJOWYCH 2012. Doskonale w nich spisywali się reprezentanci Hrubieszowa, a jak?. To poniżej…

Reklamy

KOMUNIKAT KOŃCOWY
XX GRAND PRIX

POLSKI ŚRODKOWO – WSCHODNIEJ

Reklamy

W BIEGACH ULICZNYCH I PRZEŁAJOWYCH

2012

 

PATRONAT HONOROWY

Marszałek Województwa Lubelskiego

Krzysztof Hetman

Lubelski Kurator Oświaty

Krzysztof Babisz

PATRONAT MEDIALNY

Radio Lublin

 

Wykaz imprez w ramach XX Grand Prix 2012

1.XXII Biegi Niepodległości 11.11.2011Puławy

2.XVII Przełajowy Bieg Pierwiosnka15.04.2012Leszkowice

3.XVIII Ogólnopolskie Biegi Lewarta 22.04.2012Lubartów

4.Ogólnopolskie Biegi o „Błękitną Wstęgę Wisły” 03.05.2012Puławy

5.XIV Wiosenne Biegi Przełajowe 13.05.2012Chodel

6.XIV Bieg Herbowy 27.05.2012Hrubieszów

7.XX Ogólnopolskie Uliczne Biegi Ekologiczne 03.06.2012Urszulin

8.XVII Międzynarodowy Bieg o Puchar Prezydenta Chełma 17.06.2012Chełm

9.III Bieg Gotów 09.09.2012Hrubieszów

10.XXIV Bieg po Ziemi Biłgorajskiej 07.10.2012Biłgoraj

 

Bieg Promocyjny:

– VII Międzynarodowy Bieg Zwycięstwa: 09.05.2012 – Kowel (Białoruś)

– Biegi Cukrownika nie zostały wliczone do punktacji

– XXII Bieg Unii Horodelskiej: 30.09.2012 – nie odbył się

 

XXIII Biegi Niepodległości: 11.11.2012 – Puławy – zaliczany jest, już do Grand Prix 2013

Po imprezie uroczyście podsumowano XX Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej 2012

 

Wyniki – czołówek

 

Klasyfikacja Generalna Grand Prix 2012

 

Biegi główne

Kobiety

1.Antonina Miłek1994 Chemik Puławy146 pkt

2.Joanna Turak1966 Chemik Puławy 144

3.Magdalena Karpińska1980 Orion Radyń Podlaski 128

4.Aleksandra Jakubczak1982A gros Zamość 103

5.Danuta Woszczek1978 UKS Olimp Kozienice 99

6.Anna Lizut1993 Zespół Szkół nr 4 Hrubieszów 91

 

Punktowało 22 zawodniczki

Mężczyźni

1.Artur Kern1980 Unia Hrubieszów 239 pkt.

2.Rafał Buczak1992 Agros Zamość 197

3.Stanisław Marzec 1962 Agro Natura Nałęczów 180

4.Maciej Falczyński1975Agro Natura Nałęczów 140

5.Daniel Wysokiński1992AZS UMCS Lublin 135

6.Paweł Szostak 1993 Unia Hrubieszów 134

7.Albin Zacharczuk1993 Unia Hrubieszów 130

8.Kamil Młynarz  1990AZS UMCS Lublin 116

9.Dariusz Listopad1971Chemik Puławy 114

10.Paweł Raczyński1990SKB Kraśnik 111

26.Tomasz Szady1985Lipsko/Unia Hrubieszów 45

29.Adam Kamieniarz1987Unia Hrubieszów 37

 

Punktowało 121 zawodników

 

Kategorie wiekowe biegów głównych, z zawodnikami z Hrubieszowa:

 

do 19 lat

1.Albin Zacharczuk Unia Hrubieszów 189

2.Paweł Szostak Unia Hrubieszów140

3.Damian Jastrzębski SKB Kraśnik 96

Punktowało 26 zawodników

 

30 – 39 lat

1.Artur Kern  Unia Hrubieszów 242

2.Maciej Falczyński Agro Natura Nałęczów 200

3.Marek Podlipny LW Bogdanka 195

Punktowało 33 zawodników

 

Klasyfikacja Klubowa

1.Unia Hrubieszów               655 pkt.

2.Chemik Puławy                    513

3.Agros Zamość                      439

4.AZS UMCS Lublin                 403

5.SKB Kraśnik                         401

6.Agro Natura Nałęczów         368

7.LW Bogdanka                      232

8.UKS Olimp Kozienice            145

Punktowało 36 klubów

Wyniki opracował Stanisław Marzec

 

Kategorie młodzieżowe, w których w czołówce zostały sklasyfikowane osoby z hrubieszowskich szkół:

 

Dziewczęta

Ur. 2001 i młodsze

1.Oliwia Ciesielczuk SP 3 Hrubieszów 224

2.Karolina Gajewska SP 3 Hrubieszów 168

3.Martyna Tustanowska SP 50 Lublin 141

Punktowało 249 osób, startowało 349 osób

 

1998/1997

1.Wiktoria Ciesielczuk G. 3 Hrubieszów 215

2.Wiktoria Soja G 3 Hrubieszów 123

3.Monika FilipowskaG Krynki 93

Punktowało 134 osoby, startowało 308 osób

 

1995/1996

1.Beata MielcarekG Gorajec 148

2.Agata Polikowska ZS 3 Hrubieszów 123

3.Aleksandra ZielińskaG Urszulin 116

4.Milena SzczęchLO 2 Lubartów 64

5.Kamila Pirogowicz ZS 2 Hrubieszów 61

Punktowało 81 osób, startowało 132 osoby

 

1993/1994

1.Magdalena Mielniczuk ZS 2 Hrubieszów 134

2.Paulina Worożbit ZS 2 Hrubieszów 129

3.Ilona Kardas ZSZ 2 Dęblin 102

4.Anna Lizut ZS 4 Hrubieszów 61

5.Magdalena Modzelewska ZS 3 Hrubieszów 58

Punktowało 44 osoby, startowało 184


Chłopcy

1998/1997

1.Piotr Czeladka  G Ostrówek 159

2.Aleksander Polikowski ZS Moniatycze 157

3.Mateusz Borkowski G Krynki 105

Punktowało 134 osoby, startowało 202 osoby

 

1995/1996

1.Marek GrubaRCEZ Lubartów 152

2.Damian CzeladkaRCEZ Lubartów138

3.Jakub Mielniczuk ZS 3 Hrubieszów125

Punktowało 129 osób, startowało 198 osób

 

1993/1994

1.Mateusz Wojtowicz ZS 3 Hrubieszów 146

2.Paweł KlocZSEL Lublin134

3.Albin Zacharczuk ZS 3 Hrubieszów105

4.Kamil Kępka LO 5 Lublin94

5.Marcin KawalerZS 1 Hrubieszów82

Punktowało 62 osoby, startowało 142 osoby

Wyniki opracował Zbigniew Wierzbicki

 

Klasyfikacja drużynowa

Dziewczęta


Gimnazja

1.G Urszulin

2.G 3 Hrubieszów

3.G Gorajec

Punktowało 34 szkoły

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

Dziewczęta

1.ZS 2 Hrubieszów

2.ZS 3 Hrubieszów

Punktowało 21 szkół

 

Chłopcy

1.ZS 1 Hrubieszów

2.ZS 3 Hrubieszów

3.RCEZ Lubartów

Punktowało 28 szkół

Wyniki opracował Mirosław Chudzik

 

Łącznie w XX Grand Prix w sezonie 2011/2012 w klasyfikacji szkół w biegach regulaminowych wzięło udział 2450 uczestników, również z poza terenu Lubelszczyzny. Ponadto w wielu imprezach odbywały się różne biegi dodatkowe: przedszkolaka, bobasa, krasnala, śpiocha, czy klas I – II SP. W biegach tych startowało ponad 120 uczestników.

W biegach OPEN wzięło udział prawie 200 zawodników i 22 zawodniczki.

Z niewiadomych dla Rady przyczyn nie odbył się Bieg Unii Horodelskiej, a Bieg Gotów z powodu trudności z wytyczeniem trasy odbył się jako impreza stadionowa.

Ogółem w XX Jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 3000 zawodników nie tylko z Lubelszczyzny, ale z terenu całego kraju jak również z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Mołdawii..

11 listopada 2012 roku po zakończeniu XXIII Biegów Niepodległości w Puławach w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie XX edycji Grand Prix w której wzięli udział przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych Puław na czele z Wiceprezydent Puław panią Ewą Wójcik, Przewodniczącym Rady Miasta panem Zbigniewem Śliwińskim, Kierownikiem Wydziału Edukacji i Sportu panem Stanisławem Szajowskim, przedstawicielami Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkoatletyki panami Jerzym Wierzchowskim i Edwardem Wiśniewskim oraz kierownictwo rady Biegów.

Puchary dla zwycięzców OPEN kobiet i mężczyzn oraz za I miejsca w kategoriach wiekowych i klasyfikacji klubowej ufundował Marszałek Województwa Lubelskiego.

Natomiast puchary w klasyfikacji tak indywidualnej jak i zespołowej (osobno dziewczęta i chłopcy) w rywalizacji dzieci i młodzieży ufundował Lubelski Kurator Oświaty. Z kolei pozostałe puchary dla wyróżnionych zawodników to zasługa Rady Organizatorów Biegów.

Na wniosek Rady Marszałek Województwa ufundował okolicznościowe Dyplomy Uznania w podziękowaniu za XX – letni wkład pracy w organizację Grand Prix i propagowanie biegania na Lubelszczyźnie. Wyróżnienia te trafiły do:

MKS Unii Hrubieszów,

MKL Nefryt Lubartów,

Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej,

MOSiR-u Chełm,

OSiR-u Biłgoraj,

LKS Filis Leszkowice

 

oraz panów

Andrzeja Kulczyńskiego,

Wiesława Nowaka,

Piotra Krzyżanka,

Mieczysława Jamroza,

Stanisława Marca,

Andrzeja Gruszki

Zbysława Dobraczyńskiego.

 

Lubelski Kurator Oświaty pucharami wyróżnił

Zespół Szkół w Urszulinie oraz nauczycieli:

Zbigniewa Chojnackiego,

Mirosława Chudzika

i Zbigniewa Wierzbickiego.

 

Natomiast Lubelski Okręgowy Związek Lekkoatletyki uhonorował złotymi odznakami panów:

Zbigniewa Chojnackiego,

Mirosława Chudzika,

Zbysława Dobraczyńskiego,

Andrzeja Gruszkę,

Mieczysława Jamroza,

Pawła Kłosińskiego,

Piotra Krzyżanka,

Andrzeja Kulczyńskiego,

Stanisława Marca,

Wiesława Nowaka

Zbigniewa Wierzbickiego.

 

Marszałek Województwa Lubelskiego skierował list okolicznościowy do Rady Biegów i uczestników imprezy zakończeniowej XX edycji Grand Prix, która mogła się odbyć dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach i staraniom Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

 

Dzięki mojej prośbie w/w komunikat Rady przesłał p. Chojnacki Zbigniew za co serdecznie dziękuję!

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu od lewej – Albin Zacharczuk, Paweł Szostak, Adam Kamieniarz czołowi biegacze hrubieszowskiej Unii sezonu 2012.