Unia Hrubieszów: Podsumowanie jesieni piłkarskiej 2015

W niedzielę 15 listopada seniorzy Unii Hrubieszów rozegrali mecz 16 kolejki IV Ligi Lubelskiej sezonu 2015/2016, kończąc tym samym rozgrywki zaplanowane w terminarzu rundy jesiennej 2015. Ostatni mecz rozegrany z Hetmanem Żółkiewka na wyjeździe zakończył się bezbramkowym remisem.

Reklamy

 

Zespół nasz, który wystąpił w rozgrywkach IV Ligi po 10-letniej przerwie w rundzie jesiennej 2015 w 16 meczach zdobył 22 pkt. (5 wygrał, 4 przegrał, 7 zremisował), plasując się na 7 miejscu w tabeli. Strzeliliśmy swoim rywalom 17 bramek (plus jedna samobójcza strzelona przez piłkarza Górnika Łęczna) oraz straciliśmy także 17 bramek.

Najwięcej bramek – 5, strzeliliśmy Opolaninowi Opole Lubelskie. W pozostałych 15 meczach zdobyliśmy 12 bramek co daje średnio 0,8 bramki na jeden mecz.

Pod względem ilości strzelonych bramek byliśmy lepsi tylko od Oriona Niedrzwica – 9, Granicy Dorohusk – 13 oraz Hetmana Żółkiewka – 16 bramek (ze wszystkimi tymi zespołami zremisowaliśmy). 

Najwięcej bramek dla naszego zespołu – 4, zdobył Damian Otręba. Pozostałe bramki zdobyli: Paweł Chochowski -3, Patryk Krygiel i Piotr Fulara – po 2 oraz Krzysztof Garbacz, Marcin Stepaniuk, Michał Wiejak, Łukasz Kamiński, Paweł Jędrzejuk i Adrian Oleszczuk – po 1.

O wiele lepsi byliśmy w defensywie, tracąc w 16 meczach tylko 17 bramek. Pod tym względem lepsi od nas okazali się tylko Podlasie Biała Podlaska – 13 straconych bramek i Stal Kraśnik – 15 straconych bramek.

Z powyższej, pobieżnej analizy wynika, że skuteczność strzelecka naszego zespołu w rundzie jesiennej była niska i w perspektywie wiosennej, ostrej rywalizacji o utrzymanie w IV Lidze, linia ataku naszego zespołu musi ulec przebudowie. Także po to aby efektywnie spożytkować dobrą grę pozostałych formacji.

Po dobrych meczach z Opolaninem i Kryształem, końcówka sezonu była dla nas wyraźnie gorsza gdyż w 3 meczach zdobyliśmy zaledwie 2 pkt.,przegrywając u siebie z Lutnią Piszczac oraz remisując mecze wyjazdowe z zespołami z dołu tabeli, Orionem Niedrzwica i Hetmanem Żółkiewka. 

Reforma III Ligi spowoduje, że po sezonie 2015/2016 z IV Ligi Lubelskiej może spadać nawet 8 zespołów. Od strefy spadkowej dzieli więc nas obecnie zaledwie 2 pkt. O tyle wyprzedzamy zespoły Górnika i Włodawianki, a 11-go w tabeli Opolanina o 5 pkt. Z walki o pozostanie w IV Lidze zapewne nie zrezygnuje także zajmująca z 16 pkt., 12 miejsce Victoria Żmudź, która ma do rozegrania na wyjeździe jeszcze zaległy mecz z Powiślakiem Końskowola.

Aby być pewnym dobrych wyników w rundzie wiosennej 2016 i utrzymania w IV Lidze, zespół Unii przerwę zimową musi solidnie przepracować, a trener Marcin Nowak musi znaleźć sposób na przełamanie strzeleckiej niemocy zespołu.  


Bardzo dobrze w rundzie jesiennej wypadli trampkarze młodsi Unii, którzy grali w Grupie II Okręgowej Ligi Trampkarzy Młodszych. 

Trampkarze wygrali wysoko wszystkie swoje mecze zdobywając 21 pkt., strzelając swoim rywalom aż 58 goli oraz tracąc tylko 3.

Zespół prowadził trener Piotr Wierzbicki.


Zespół juniorów Unii grający w Okręgowej Lidze Juniorów Młodszych zakończył rozgrywki jesienne na 2 miejscu w tabeli,dając się wyprzedzić juniorom z Granicy Lubycza Królewska.

Juniorzy zdobyli 25 pkt., osiem meczów wygrali, jeden przegrali i jeden zremisowali, strzeli swoim rywalom 48 bramek (najwięcej w lidze), tracąc 25, a Mateusz Oleszczuk zdobył 20 bramek i został królem strzelców rundy jesiennej. 

Zespół prowadził trener Andrzej Jaworski.


Wyniki rozgrywek orlików starszych i młodszych podamy po ich ogłoszeniu przez ZOZPN.

 

 

źródło: mksuniahrubieszow.pl

Na zdjęciu: Damian Otręba, najskuteczniejszy strzelec Unii w rundzie jesiennej.