Unia odnosi wysokie zwycięstwo na wyjeździe. Relacja z meczu Aleksandria – Unia

Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym XXI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej pokonała 9:1 Aleksandrię Aleksandrów. Formą strzelecką w tym meczu błysnął Damian Otręba, który strzelił rywalom cztery gole i zarazem w pierwszej połowie skompletował klasycznego hattricka. Pierwszego gola zespół Marcina Nowaka strzelił rywalom już w 47 sekundzie meczu, a do bramki Aleksandrii trafił Krystian Oleszczuk.

Aleksandria Aleksandrów – Unia Hrubieszów 1:9 (1:4)

Aleksandria: Muca – Bielak, Chmura, Bochniak, Nizio, Michoński, Mykytyn, Zań, Przytuła, Wojda , Bździuch.

Unia: Ryć – Białacki, Mossurec, Kawarski, Szatan (75’ Kondrat), Fulara, Borys, Otręba (80’ Wyrwa), Rurych, Krygiel (82’ Bednarek), Oleszczuk (35’ Wiejak).

Bramki: Bździuch (19’) – Oleszczuk (1’), Otręba (3’), (13’), (30’), (52’), Krygiel (58’), Fulara (74’), Rurych (80’), Wyrwa( 87’).

Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym XXI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej pokonała 9:1 Aleksandrię Aleksandrów. Formą strzelecką w tym meczu błysnął Damian Otręba, który strzelił rywalom cztery gole i zarazem w pierwszej połowie skompletował klasycznego hattricka. Pierwszego gola zespół Marcina Nowaka strzelił rywalom już w 47 sekundzie meczu, a do bramki Aleksandrii trafił Krystian Oleszczuk.

Już w pierwszych minutach meczu Unia Hrubieszów pokazała rywalom, kto będzie rządził na boisku w Tarnogrodzie. W 47 sekundzie meczu na listę strzelców wpisał się Krystian Oleszczuk, który wykorzystał podanie Romana Rurycha. W 3 min było już 2:0 tym razem do bramki Aleksandrii trafił Damian Otręba. Unia rządziła niepodzielnie, co raz groźnie atakując. Aleksandria miała sporo szczęścia, bowiem od utraty kolejnych goli ratowała gospodarzy zazwyczaj poprzeczka albo słupek bramki.

W 13 min znów na listę strzelców wpisał się Damian Otręba, który przejawiał wielką ochotę do gry po przymusowej absencji w meczu derbowym z Huraganem. Wysokie prowadzenie uzyskane w przeciągu piętnastu minut wprowadziło rozluźnienie w szeregach Unii. To wykorzystali gospodarze, którzy w 19 min, strzelają gola kontaktowego po błędzie w ustawieniu obrońców Unii Hrubieszów. Trener Marcin Nowak natychmiast zareagował nakazując drużynie zachowanie odpowiedniej koncentracji i realizowanie nakreślonych wcześniej założeń taktycznych. To przyniosło odpowiedni skutek, bowiem w 30 min meczu Otręba skompletował klasycznego hattricka pokonując po raz trzeci bramkarza Aleksandrii.

W 35 min była potrzebna zamiana w szeregach Unii Hrubieszów. Urazu mięśnia podkolanowego doznał najlepszy strzelec naszej drużyny Krystian Oleszczuk. Wstępna diagnoza najprawdopodobniej wyklucza występ Oleszczuka w następnym spotkaniu.  Napastnika Unii zastąpił Michał Wiejak, który w przeciągu całego spotkania udowodnił swoją postawą, że warto na niego stawiać.

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów punktowała rywala. W 52 min swojego czwartego gola w tym spotkaniu strzelił Damian Otręba. W 58 min po technicznym i celnym uderzeniu na listę strzelców wpisał się Patryk Krygiel. Bramkarza Aleksandrii po ładnej akcji pokonał również w 74 min Piotr Fulara. Swojego szóstego gola w brawach Unii zdobył w 80 min Roma Rurych, który raz po raz groźnie atakował prawą stroną boiska. Dziewiątego gola i zarazem już ostatniego w tym spotkaniu strzelił w 87 Marian Wyrwa, pokonując bramkarza Aleksandrii strzałem z dystansu. Dla Mariana Wyrwy było to pierwsze trafienie w barwach Unii Hrubieszów.